Infostart.hu
eur:
386.24
usd:
330.54
bux:
116413.38
2026. január 12. hétfő Ernő
iratok papírok dokumentumok
Nyitókép: Pixabay

Hibák és hiányosságok sorozata miatt égett le a miskolctapolcai barlangfürdő

A barlangfürdő a város egyik legnagyobb turisztikai látványossága, és komoly kulturális és egészségügyi szereppel is bír a térségben.

Szeptemberben kigyulladt a miskolctapolcai barlangfürdő egyik gyógyászati részlegének tetőszerkezete. Azt már tudni lehetett, hogy a zárást követően a barlangfürdő terápiás részlegében keletkezett a tűz és a lángok onnan továbbterjedtek a főépület tetőszerkezetére is.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tűzvizsgálati jelentéséről szóló határozat szerint

szerelési hibák sorozata, valamint a karbantartás és a szabványossági felülvizsgálat hiánya vezetett a miskolci barlangfürdőben keletkezett tűzhöz.

Mint a vg.hu írta, Miskolc vizsgálatot indít annak megállapítása érdekében, hogy ki vagy kik tehetők felelőssé a karbantartási munkák elmaradásáért.

„Több elektromos hibára utaló ok egybeesése okozta a tüzet. A kapcsoló műszaki állapota, a fázisvezetőn a feszültség jelenléte, szerelési hibák sorozata, a karbantartás hiánya, és a terasz lámpatesteinek, szabványossági felülvizsgálatának hiánya” – olvasható abban a tűzvizsgálati jelentésről szóló határozatban, amelyet nemrégiben kapott kézhez Miskolc polgármestere. Tóth-Szántai József közölte, hogy mindenképpen újjáépítik a barlangfürdőt.

Címlapról ajánljuk
Operatív törzs: jön az ónos eső helyenként  mínusz 15 fokkal, aki teheti, maradjon otthon!

Operatív törzs: jön az ónos eső helyenként mínusz 15 fokkal, aki teheti, maradjon otthon!

Az emberek tudomásul vették, hogy nem ideálisak az útviszonyok, a balesetek száma átlagos maradt ezért a hétvégén, ám a közösségi közlekedésben vannak problémák, a pótlóbusz, az 5-10 perces késések a mindennapi élet részei most. Még mindig várható havazás és ónos eső is, ami ilyen hideg mellett különösen is veszélyes lesz.

500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

Bár halálbüntetés is járhat érte, tömegével égetik el a tereken a hidzsábjukat a nők Iránban, így tiltakozva az iszlám rezsim elnyomása ellen. Az internetet 4 napja letiltották. A kórházak megteltek, van, ahol az utcán terítették ki halottakat, hogy a családjuk azonosítsa őket. A hatalom szerint Amerika és Izrael tüzeli a tiltakozásokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Súlyos támadás érte Kijevet az éj leple alatt, elindult a Nightfall-projekt – Háborús híreink hétfőn

Súlyos támadás érte Kijevet az éj leple alatt, elindult a Nightfall-projekt – Háborús híreink hétfőn

Hétfőn az éjjeli órákban, helyi idő szerint 1 óra 30 perckor ismét dróntámadás érte az ukrán fővárost. Egy kerületben tűz ütött ki. Kijevben még most is több mint 1000 épület van fűtés nélkül a pénteken végrehajtott orosz dróntámadás miatt. A brit kormány vasárnap bejelentette, hogy új, nagy hatótávolságú, mélységi csapásmérésre alkalmas ballisztikus rakétát fejleszt Ukrajna számára az oroszok elleni háború támogatására. A Nightfall névre keresztelt program keretében a brit kormány pályázatot írt ki földről indítható ballisztikus rakéták gyorsított ütemű kifejlesztésére. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×