eur:
402.94
usd:
348.84
bux:
95317.22
2025. június 14. szombat Vazul
Brown bullhead fry in pond
Nyitókép: gregvandeleest/Getty Images

Beavatkozás a Balatonnál: gond van a halakkal

Varsákkal gyérítik a törpeharcsákat a balatoni kikötőkben.

Két héttel ezelőtt kihelyezték a törpeharcsafogó varsákat a balatoni kikötőkbe a Balatoni Halgazdálkodási Zrt. munkatársai, így ismét teljes intenzitással zajlik a gyérítési munka – írja az agroinform.hu.

Az elmúlt évek tapasztalatai igazolták, hogy a balatoni varsás törpeharcsa-gyérítés legeredményesebb időszaka a szeptember végétől a tartós fagyok beálltáig terjedő időszak. Jól fognak még a varsák a tavaszi felmelegedésekkor is, a nyári legmelegebb hónapokban viszont kevésbé, ráadásul az idegenforgalmi szezonban a fogóeszközök sokszor „útban vannak. Ezért a nyár folyamán csökkentett varsaszámmal dolgoztak, a hangsúlyt idén is a merítőszákos ivadékgyérítésre fordították. Darabszámot tekintve toronymagasan ezzel a módszerrel lehet a legtöbb törpeharcsát eltávolítani a víztérből

A halőrök idén is kiemelt feladatként végezték az ivadékrajok kimerítését, emellett harminc darab, erre a célra ideális szákot osztottak szét olyan kikötőkben, ahol a helyi horgászok képviselője, illetve a kikötői személyzet vállalta annak felelősségteljes kezelését.

A BHNp Zrt. felhívja a figyelmet arra, hogy a varsákat kizárólag a társaság dolgozói kezelhetik, ha rajtuk kívül bárki más hozzányúl egy ilyen fogóeszközhöz, orvhalászatot követ el, amely kirívó szabályszegésnek minősül, azaz az elkövető a pénzbírságon túl több éves horgászattól való eltiltásra is számíthat.

Címlapról ajánljuk
Klubvilágbajnokság: annyira rosszak az előjelek, hogy hátha jó lesz

Klubvilágbajnokság: annyira rosszak az előjelek, hogy hátha jó lesz

Harminckét klubcsapat vesz részt a helyi idő szerint szombaton kezdődő klubvilágbajnokságon az Egyesült Államokban. Egy hónapon keresztül tartó klubfutballeseményt korábban még soha nem rendeztek ilyen magas indulói létszámmal. A FIFA régi tervét váltja valóra ezzel a sorozattal.

Izraeli védelmi miniszter: Teherán égni fog, ha Irán nem hagy fel a támadásokkal

Az izraeli hadsereg közben ismét iráni célpontokat lőtt. Közben kilencre emelkedett azoknak az iráni atomprogrammal foglalkozó tudósoknak a száma, akik az izraeli légitámadások kezdete óta életüket vesztették.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.16. hétfő, 18:00
Ugrósdy Márton
a Miniszterelnöki Kabinetiroda helyettes államtitkára
Megkapta Irán a végső ultimátumot, példátlan támadás zajlik a főváros ellen - Híreink a közel-keleti konfliktusról szombaton

Megkapta Irán a végső ultimátumot, példátlan támadás zajlik a főváros ellen - Híreink a közel-keleti konfliktusról szombaton

Izrael tegnap megtámadta Iránt, a perzsa többségű állam válaszcsapásként több mint 100 ballisztikus rakétát lőtt ki Izrael központjára, Tel-Avivra. Az iráni támadásnak minimum kettő halálos áldozata és több mint 50 sérültje van. Az izraeli hadsereg (IDF) szóvivője tegnap nyíltan háborút deklarált, a nap folyamán folytatódnak az Irán elleni katonai műveletek és az iráni támadások. Izrael bejelentette, hogy leszerelték az ellenséges főváros légvédelmét, a nap folyamán elkezdték a Teherán környékén található ellenséges célpontok megsemmisítését. Cikkünk folyamatosan frissül az Irán és Izrael közti konfliktus szombati híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×