Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke évértékelő beszédet mond pártja tisztújító kongresszusán a Budapest Kongresszusi Központban 2023. február 5-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila

Facebook-háború tört ki Gyurcsány Ferenc és Magyar Péter között

A DK elnöke azt sérelmezi, hogy a Tisza Párt elnöke alkoholistázza őt, pedig idén "csak kétszer" ivott. Magyar Péter reagált a volt kormányfő bejegyzésére, de Gyurcsány Ferenc is rögtön riposztolt.

Gyurcsány Ferenc DK-elnök párbajra hívná Magyar Pétert, ám mivel az "mostanában nem szokás", egy Facebook-bejegyzésben támadt rá a Tisza Párt elnökére, aki állítása szerint lealkoholistázta őt.

A volt miniszterelnök hosszú körmondatban sérelmezte, hogy Magyar Péter a nyilvánosság előtt nevezi őt alkoholfüggőnek, ezzel kapcsolatban két "tárgyszerű megjegyzése" van:

  1. ha egy közszereplő függő - bármitől -, az közügy, hisz akkor az érintett nem szabad ember, nem tudja elég jól szolgálni a választóit, erről pedig a választók helyes, ha tudnak
  2. ő maga viszont 2024-ben állítása szerint kétszer ivott alkoholt, újévkor és a nyaraláson.

Gyurcsány Ferenc "viszonválasza" szerint Magyar Péter ezt a stílust a Fideszben "talán éppen Rogán Antaltól" tanulta, és reméli, hogy a gyerekeit nem erre - hazugságra, gúnyolódásra - tanítja.

Magyar Pétert "pocsék embernek" nevezte a bejegyzésben, aki legfeljebb csak ugyanolyan "ocsmányságot" építhet, mint a Fidesz.

"Nincs önmagától hányingere, hogy így viselkedik?" - tette fel a kérdést.

"Egyelőre ennyi" - zárja a bejegyzést.

Címlapról ajánljuk

Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Az orosz-ukrán háború az elmúlt három és fél évben jóformán az egész világon megváltoztatta a légi közlekedést, hiszen Ukrajna felett tilos civil gépekkel repülni, Oroszország légterét pedig a kölcsönös szankciók miatt számos légitársaság nem használhatja. Ez mindent átalakított: az útvonalakat, a menetrendeket és az árakat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 6. 14:02
×
×
×
×