Infostart.hu
eur:
385.04
usd:
328.15
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Nyitókép: Pixabay

Vigyázat, óraátállítás! Így közlekednek a MÁV és a Volán járatai

Vasárnap hajnalban érdemes odafigyelni a közlekedőknek, mert sok minden változik.

Október 29-én kezdődik a téli időszámítás, vasárnap három órakor az órákat hajnali kettőre állítják vissza. Az óraigazítás néhány belföldi és nemzetközi vonatot érint, a menetrendet emiatt nem kellett módosítani. Az óraátállítás a Volánbusz alábbi járatait is érinti – közölte a MÁV Csoport.

Az óraigazítás hajnalán az alábbi 2 és 3 óra közötti vonatok megvárják az óraigazítást és utána a téli időszámítás szerint közlekednek. A fel nem sorolt többi hajnali vonat a nyári időszámítás szerint közlekedik.

Belföldi vonatok

Budapest–Győr vonal: a Déli pályaudvarról Budaörsre 2.10-kor induló S10-es vonat (4830), valamint a hozzá csatlakozó Budaörsről Tatabányáig közlekedő pótlóbusz a teljes útvonalon az óraigazítás után, a téli időszámítás szerint közlekedik. A Komáromból Tatabányára 2.30-kor induló S10-es vonat (4859) a teljes útvonalon az óraigazítás után, a téli időszámítás szerint közlekedik.

Budapest–Esztergom vonal: a Nyugati pályaudvarról Esztergomba 2.25-kor induló S72-es vonat (2020) a teljes útvonalon téli időszámítás szerint közlekedik.

Budapest–Székesfehérvár vonal: a Déli pályaudvarról Székesfehérvárra 2.40-kor induló személyvonat (4790) a teljes útvonalon téli időszámítás szerint közlekedik.

Kaposvár–Siófok vonal: a Tabról Kaposvárra 2.30-kor induló személyvonat (38319) a teljes útvonalon téli időszámítás szerint közlekedik.

Budapest–Vác–Szob vonal: a Nyugati pályaudvarról Szobra 2.50-kor induló S70-es vonat (2330/2380) a teljes útvonalon téli időszámítás szerint közlekedik.

Budapest–Cegléd–Szolnok–Debrecen–Nyíregyháza vonal: a Nyugati pályaudvarról Debrecenbe 2.38-kor induló személyvonat (6020) a teljes útvonalon téli időszámítás szerint közlekedik. A Debrecenből a Nyugati pályaudvarra 2.30-kor induló Cívis InterRégió (6009) a teljes útvonalon téli időszámítás szerint közlekedik.

Budapest–Szolnok–Békéscsaba vonal: a Szolnokról a Keleti pályaudvarra 2.58-kor induló G60-as vonat (3319) a teljes útvonalon téli időszámítás szerint közlekedik. A Békéscsabáról Szolnokra 2.49-kor induló gyorsvonat (7449) a teljes útvonalon téli időszámítás szerint közlekedik.

Szeged–Hódmezővásárhely vasútvillamos: a Szeged vasútállomásról 2.30 órakor induló vasútvillamos (33006) a teljes útvonalon téli időszámítás szerint közlekedik. A Hódmezővásárhely vasútállomásról 2.34 órakor induló vasútvillamos (33005) a teljes útvonalon téli időszámítás szerint közlekedik.

Budapest–Lajosmizse vonal: a Lajosmizséről a Nyugati pályaudvarra 2.40 órakor induló S21-es vonat (2919) a teljes útvonalon téli időszámítás szerint közlekedik.

Nemzetközi vonatok

A Bukarestből – Budapesten át Bécsig közlekedő – Biharkeresztesről 1.50-kor továbbinduló, Dacia-Corvin nemzetközi gyorsvonat (346) Püspökladányból a téli időszámítás szerinti 2.58-kor indul.

A Keleti pályaudvarról Bukarestbe 22.45-kor induló Dacia-Corvin nemzetközi gyorsvonat (347) Biharkeresztesig nyári időszámítás szerint közlekedik. Biharkeresztesről már a téli időszámítás szerinti 3.13-kor indul tovább.

Az alábbi nemzetközi vonatokat a külföldi vasúton éri az óraállítás:

  • a Corona (IC 407) InterCity Brassó–Keleti pályaudvar és a Corona InterCity (IC 406) Keleti pályaudvar–Brassó közötti járatát,
  • a 473-as Ister InterCity a Keleti pályaudvar–Bukarest, a 472-es számú Ister IC Bukarest–Keleti pályaudvar közötti járatát,
  • a 78-as számú Munténia Bukarest–Keleti pályaudvar és a 79-es számú Munténia Keleti pályaudvar–Bukarest közötti járatát,
  • a 462-es számú Kálmán Imre EuroNight Keleti pályaudvar–München és a 463-as számú Kálmán Imre EN vonat München–Keleti pályaudvar közötti járatát,
  • a 466-os számú Wiener-Walzer EN vonat Keleti–Zürich és a 467-es Wiener Walzer EN vonat Zürich–Keleti pályaudvar közötti járatát,
  • a 476-os és a 477-es számú Metropol EN vonatok berlini és varsói vonatrészét továbbító járatokat. (A 476-os Metropol EN vonat berlini és varsói kocsicsoportjait pályafelújítási munkálatok miatt a 270-es számú Metropolitan EC továbbítja).
  • továbbá a Kijev–Bécs, illetve Bécs–Kijev viszonylatú közvetlen hálókocsikat továbbító vonatokat.

Volánbusz-járatok

Az óraátállítás a Volánbusz alábbi járatait is érinti:

Érd és Diósd térsége: a Kelenföld vasútállomástól 2.15-kor Érdre közlekedő 720-as és az érdi buszállomásról 2.40-kor a Bem tér felé induló 735-ös busz csak egyszer, a nyári időszámítás idején közlekedik.

Budapest, Kunszentmiklós és Kiskunhalas térsége: a Kiskunhalasról 2.15-kor induló 1115-ös és a Kunszentmiklósról 2.53-kor induló 653-as busz csak egyszer, a téli időszámítás szerint közlekedik. Budapestre a téli időszámítás szerint 4.20-kor és 5.25-kor érkeznek.

Hódmezővásárhely és Szentes térsége: a Hódmezővásárhelyről 2.15-kor Szentesre induló 5150-es busz csak egyszer, a nyári időszámítás szerint indul. Szentesre a téli időszámítás szerint 2.23-kor érkezik.

Dunaújváros helyi közlekedésében az 5-ös helyi járat az óraátállítást követően, a téli időszámítás szerint indul 3.00-kor.

Nyíregyháza helyi közlekedésében a Vasútállomásról 2.00-kor induló 900-as járat az óraátállítás előtt, a nyári időszámítás szerint közlekedik.

Címlapról ajánljuk
Kivételezik egyes kerékpárosokkal az új KRESZ

Kivételezik egyes kerékpárosokkal az új KRESZ

Különleges lehetőséget kaphatnak majd az új KRESZ bevezetésével az ország legjobb kerékpárosai. Az InfoRádió a „sportkerékpáros licencről” is kérdezte Schneller Domonkost, a Magyar Kerékpáros Szövetség elnökét.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Olyan történt a Mol részvényével, amire már 2007 óta nem volt példa

Olyan történt a Mol részvényével, amire már 2007 óta nem volt példa

Elsősorban a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és a vonatkozó friss fejlemények befolyásolják ma a befektetői hangulatot. Ázsiában ma reggel felemás hangulat uralkodott, Európában pedig lejtőre kerültek a tőzsdék. A magyar tőzsdén elsősorban a Molra volt érdemes odafigyelni: az olajcég tegnap jelentette be hivatalosan, hogy a szerb NIS olajfinomító többségi tulajdonosa lesz. Jelenleg kisebb emelkedésben van a magyar vállalat árfolyama - ahogy az ilyen esetekben gyakori, már a spekulációt megvették a befektetők (buy the rumour), most pedig várnak a gigaügylet további részleteire. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×