Infostart.hu
eur:
364.33
usd:
309.36
bux:
139405.09
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas
Gyártósor a Hell cégcsoport alumínium italdobozokat gyártó szikszói üzemében, az avatás napján, 2017. június 30-án. Az üzem az energiaitalt gyártó társaság tulajdonában lévő Quality Pack Zrt. 30 milliárd forintos beruházásában épült.
Nyitókép: Vajda János

Újabb front nyílt az energiaital-háborúban

A Magyar Energiaital Szövetség is megszólalt az energiaitalok tervezett korlátozása miatt.

Ahogy arról az Infostarton beszámoltunk, kormánypárti képviselők erősen korlátoznák az energiaitalok eladását. 18 év alattiak nem vásárolhatnának ilyen termékeket.

Erre reagált a Magyar Energiaital Szövetség. Szerintük a kóla jelenleg sokkal károsabb a magyar fiatalok egészségére. Felsorolták érveiket.

  • Ugyanaz a koffein (C8H10N4O2) van a kólákban, mint az energiaitalokban.
  • Egy liter kóla koffeintartalma megfelel egy 250 ml-es energiaitalnak (avagy egy csésze erős presszókávénak).
  • Egy liter kóla több cukrot tartalmaz, mint egy liter energiaital.

Korábban idéztük Zacher Gábor toxikológust ebben a témában. Ő arról beszélt, hogy a legtöbb energiaitalt 250 milliliteres kiszerelésben lehet kapni, egy doboz általában nem haladja meg a 80 milligrammnyi koffeintartalmat. A koffein élettani hatása a kávéban, energiaitalban és kólában is nagyjából ugyanolyan, vagyis nem a fogyasztásuk okozhat nagy bajt, hanem a mértéktelenség.

A Magyar Energiaital Szövetség (MESZ) egyértelmű álláspontot képvisel: a koffeint tartalmazó italok, legyenek azok energiaitalok vagy kólák, nem ajánlottak gyermekeknek. De ha a gyermekvédelem a valódi cél, az összes koffeines italra ugyanazoknak a szabályoknak kell vonatkozniuk - idézi a szövetséget a Blikk.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktort is fogadta a köztársasági elnök

Orbán Viktort is fogadta a köztársasági elnök

Sulyok Tamás köztársasági elnök fogadta a Sándor-palotában Orbán Viktor miniszterelnököt, a Fidesz elnökét és Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettest, a KDNP elnökét. Az államfő ma egymás után tárgyal az új Országgyűlésbe bejutott pártok vezetőivel.

Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Magyarország EU-tagsága óta már többször kopogtathatott volna az eurózóna ajtaján, de korábban politikai akarat nem volt, most pedig a feltételektől vagyunk távol, a politikai akaratról Magyar Péter hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján viszont nyilatkozott, először a költségvetés állapotát világítják át. Az időtávról és a bevezetés részleteiről az InfoRádió Beke Károlyt kérdezte.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Tisza-győzelem: elég a több lakás, vagy a bérleti piacot is rendbe kell tenni? Itt a hét legfontosabb lépés, hogy megfizethető legyen a lakhatás

Tisza-győzelem: elég a több lakás, vagy a bérleti piacot is rendbe kell tenni? Itt a hét legfontosabb lépés, hogy megfizethető legyen a lakhatás

Mint annyi más területen, a kétharmados győzelmet szerző Tisza Párt a hazai lakhatás rendbetételekor is finoman szólva kihívásokkal fog szembesülni. Az alábbiakban a párt programja mentén szubjektív listába gyűjtöttük össze, hogy milyen lépéseket kell majd tennie a felálló új kormánynak ahhoz, hogy megzabolázza hazánkban a lakhatási válságot, felújítsa az energiahatékonytalan lakásállományt, és a szakma által annyira régóta és széles körben várt stabilitást és transzparenciát is megteremtse. Ehhez a saját elemzésünk mellett a Lakhatási Minimum és a Taylor Wessing és az Utcajogász ajánlásait használtuk. A Portfolio június 2-4 között megrendezendő balatonfüredi Property X rendezvényünkön többről is részletesen szó lesz, érdemes regisztrálni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×