A Metropolitan Egyetemen több mint másfélszeresére nőtt a felvett magyar hallgatók aránya a tavalyi tanévhez képest, úgyhogy nagyon örültek szerdán a Pont Ott Partyn sokan, amikor megtudták, hogy felvették őket a METU-ra - mondta az InfoRádióban Tóth Ágnes, az intézmény elnök-vezérigazgatója.
Hogy mi dönt az egyetemek között, és miért döntöttek ennyien a METU mellett, arról azt mondta, az egyetem gyakorlatorientált hozzáállása lehet a legfőbb vonzerejük.
"A célunk az, hogy a munkaerőpiacon sikeres embereket képezzünk. Nem az akadémiai kiválóság van elsősorban szem előtt, a hallgatók oldaláról közelítjük meg a képzést. Ezért is alakítottunk ki egy olyan módszertant, amely hozzásegíti a hallgatókat ahhoz, hogy könnyebben készüljenek fel a változó világra. A másik kiemelkedő a nemzetközi környezet. A METU-n mintegy ezer külföldi hallgató van" - részletezte.
Idén is a legnépszerűbb a gazdálkodás és menedzsment szak volt, de az alapján választottak a diákok, hogy gimnáziumban milyen tárgyakból voltak sikeresek, mit tanultak a legszívesebben, hogy ez a munkaerőpiacon ez mennyit ér, ezt szerinte is nehéz megítélni, mert a környezet nagyon gyorsan változik.
Tóth Ágnes szerint jelentősen hozzájárult a felvehető diákok mennyiségéhez, hogy eltörölték a minimum ponthatárt, így szélesebbre tudták tárni a kapukat.
"Tudjuk, hogy a középiskolai tanulmányi eredmények és az életben való beválás nem korrelál; attól még, mert valakinek valamiért nem voltak jó jegyei, még kaphat egy esélyt, ha nagyon motivált. Persze nem fog mindenki diplomát kapni, ha az adott tanulmány mégsem neki való" - mutatott rá a METU vezetője.