Központi intézkedés, legalábbis az állami fenntartású iskolákban biztosan nem történt, máskülönben a Révai Gimnázium is kapott volna utasítást – mondta az InfoRádióban Horváth Péter, akit a hírt, miszerint egyre több intézményben kötelező a maszkviselés, egyáltalán nem lepte meg, hiszen egyrészt már az őszi szünet előtt volt már hasonlóra példa, másrészt a fertőzéssel kapcsolatos adatok is azt mutatják, hogy a vírus egyre jobban terjed, ami alól az iskolák sem lehetnek kivételek. „Mint megelőző intézkedés pedig, az adott közösség dönthet hasonló kérdéseben” – tette hozzá.
A Nemzeti Pedagógus Kar elnökének tudomása szerint a tanévkezdés óta eltelt nagyjából két hónap alatt az általános iskolák 4-5 százalékában kellett valamilyen tanügyi intézkedést hozni a koronavírus-fertőzés miatt, a középiskolákban viszont a szám elenyésző volt, ami nyilvánvalóan összefügghet azzal, hogy a 12 év feletti tanulók oltást kaphattak, és sokan éltek is a lehetőséggel.
Horváth Péter úgy látja,
az elkövetkezendő hetek nagyon kiszámíthatatlanok leszene, ezért mindenre fel kell készülniük az intézményeknek.
A középiskolákban, miután az oltottság, mind a diákok, mind a pedagógusok körében meglehetősen nagy, kevésbé számít korlátozásokra, szemben az általános iskolákkal, ahol a gyerekek még nem kaphattak oltást.
„Különösen az alsósok veszélyeztetettek, illetve a szüleik, ha esetleg még nem kaptak oltást,
és emiatt többen kerülhetnek karanténba” – fogalmazott a NPK elnöke. Vagyis Horváth Péter a vírus felfutásával számolva azt gondolja, az intézkedések egyre gyakoribbak lesznek, érintve például a középiskolás szalagavatókat, amivel kapcsolatban az iskolák egyre óvatosabbak, de említhetők a külföldi utazások, amik már az illetékes tárca engedélyéhez kötöttek.
A győri Révai Miklós Gimnázium igazgatója végezetül reményét fejezte ki, hogy az arra illetékes egészségügyi szakemberek időben meg fognak hozni minden olyan központi intézkedést, ami segít a nehezebb helyzetek elkerülésében.