Infostart.hu
eur:
385.06
usd:
328.51
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Koronavírus elleni oltásra érkezik egy férfi a békéscsabai Réthy Pál kórház oltópontjára 2021. június 29-én.
Nyitókép: MTI/Rosta Tibor

Térképen a magyarországi átoltottság megyei bontásban

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón megígérte, hogy elküldik az adatokat, elküldték.

A 444.hu kérdezett rá a múlt heti Kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszternél arra, hogy miért nincs adat arról, hogy melyik településen, járásban, megyében milyen az emberek koronavírus elleni átoltottsága, mert hogy ők a Nemzeti Népegészségügyi Központtól kérték, de ott azt válaszolták, hogy ilyen adatsoruk nincs. Gulyás Gergely azt mondta, megyei bontásban van, és elküldik. A lap megkapta, és most közzé tette.

A térképen közölt adatokból kitűnik, hogy Budapesten a legmagasabb az oltottak aránya, egyedül itt van 60 százalék fölött (61,3), Pest, Vas és Fejér megye áll ezután a legjobban. A keleti régióban rosszabb a helyzet, Borsodban és Jász-Nagykun-Szolnok megyében 50 százalék alatt van az arány.

A lap emlékeztet, hogy az utóbbi hetekben lelassult az oltási tempó, most már naponta átlagosan kevesebb mint ötezren kapják meg az első adagot. Mostanáig a teljes népesség 57 százaléka kapott oltást, és bár sokáig második helyen álltunk Európában, egyre többen hagynak le minket. Mostanra Hollandia, Dánia, Belgium és Finnország is 60 százalék felett jár.

Címlapról ajánljuk
Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.
Egyre nagyobb az esés az amerikai tőzsdéken

Egyre nagyobb az esés az amerikai tőzsdéken

Hatottak a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és Grönland elfoglalásának megerősítése, a piacok nem fogadták jól, és ma is lefelé tartanak. Az európai lefordulás után egyre nagyobb az esés az amerikai részvénypiacokon, az emelkedést korábban vezető nagy tech papírok, az Nvidia, a Tesla, az Amazon, a Microsoft ma mind lefordultak. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×