Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 7. vasárnap Ambrus
Védőmaszk a koronavírussal érintett új betegek fogadására kialakított egyik osztályon a fővárosi Szent László Kórházban 2020. március 16-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Koronavírus - megjöttek az első részletes magyar adatok

Láthatóvá tették kedden az elhunytak korát, nemét és krónikus alapbetegsége(i)t is a www.koronavirus.gov.hu honlapon.

Kedd reggel kiderült: 492 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma, és elhunyt egy újabb több krónikus betegséggel küzdő beteg. Ezután látott napvilágot, hogy részletes adatokat fognak közzétenni ezentúl a központi koronavírus-tájékoztató oldalon.

Az elhunytakról szóló adatközlésből kiolvasható már, hogy a koronavírus-fertőzés mely korosztályra és milyen krónikus alapbetegségek esetén a legveszélyesebb. Egyúttal nyomon követhető lesz az is, hogy az elhunytak közül hányan vannak olyanok, akiknek halála úgy következett be, hogy nem volt ismert krónikus betegségük. Mindehhez elég az elhunytak számát mutató gombra kattintani.

Forrás: koronavirus.gov.hu
Forrás: koronavirus.gov.hu

Kiderült, az eddig elhunyt 16 ember között hat nő van, a többiek férfiak. A legfiatalabb áldozat 38 éves, krónikus hasnyálmirigy-gyulladásban szenvedett és alkoholos májkárosodása is volt. A második legfiatalabb elhunyt "csak" magas vérnyomásban szenvedett – 41 éves volt.

A beazonosított koronavírus-fertőzöttekről hamarosan megyei adatokat is közölnek.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Herendi Gábor: a Szenvedélyes nők jobban sikerült, mint a Futni mentem

Herendi Gábor: a Szenvedélyes nők jobban sikerült, mint a Futni mentem

Már mozikban Herendi Gábor új filmje, a Szenvedélyes nők - ami csakúgy mint előző filmje, a Futni mentem egy nagysikerű cseh film remake változata. A filmzene a tavaly tragikusan elhunyt Tompos Kátya szerzeményein alapszik – mondta az InfoRádióban a film rendezője. Herendi Gábor reméli, hogy az ismét állami támogatás nélkül készült új filmje sikeres lesz a magyar nézők között, ami további független alkotások lehetőségét is segítené.

Kubatov Gábor eltemette a televíziót

„Most, ha egy órán belül nem reagáltál, véged van” – jelentette ki Kubatov Gábor a Fidesz új kommunikációs stratégiájáról beszélve. A pártigazgató a Mandineren beszélt erről.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Súlyos csapást szenvedett el az éjjel Ukrajna, 77 ukrán drónt lőttek le az oroszok - Háborús híreink vasárnap

Súlyos csapást szenvedett el az éjjel Ukrajna, 77 ukrán drónt lőttek le az oroszok - Háborús híreink vasárnap

Éjszakai, összehangolt légicsapást mértek az orosz erők a közép-ukrajnai Kremencsuk infrastruktúrájára, ami kiterjedt áram- és vízkimaradásokat okozott – közölte vasárnap Vitalij Maleckij polgármester. Az orosz légvédelem vasárnap 77 ukrán drón megsemmisítéséről számolt be. Szombaton az ukrán elnök Donald Trump különmegbízottjával tárgyalt telefonon. Szintén tegnapi hír, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) friss jelentése szerint megrongálódott a csernobili szarkofág a februári dróntámadást követően, így nem tudja ellátni elsődleges biztosági feladatát, vagyis a sugárzás megakadályozását

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×