Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.39
bux:
126964.02
2026. február 15. vasárnap Georgina, Kolos
Sűrű köd nehezíti a közlekedést az M7-es autópályán Sávoly közelében.
Nyitókép: MTI/Varga György

Új sebességhatár az M7-esen

Új forgalmi rend lépett életbe az autópálya Siófok felé vezető oldalán a Székesfehérvár, Centrum csomópontnál.

A korábbi forgalombiztonságot növelő intézkedéseket folytatva, a szakemberek most torlódásra és veszélyre figyelmeztető jelzőtáblákat helyeztek ki, illetve 100 km/órás sebességkorlátozást vezettek be november 19-től - írja honlapján a Magyar Közút.

A táblákat az M7-es autópálya és a 63-as főút csomópontjában, az autópálya kihajtón rendszeresen jelentkező torlódások csökkentése és a balesetek megelőzése érdekében helyezték ki a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szakemberei.

A csomópontban azért alakul ki torlódás, mert a 8-as és 63-as főutak körforgalmi csomópontja és a hozzá kapcsolódó, nem állami tulajdonban lévő körforgalmi csomópontok, illetve úthálózat már nem tudja az utóbbi évek rendkívül dinamikusan növekvő forgalmát elvezetni, így az M7-es autópályáról lehajtó járművek bizonyos forgalomnagyság felett nem tudják elhagyni az autópálya lassítósávját.

A torlódásokkal kapcsolatban 2017-ben az M7-es autópályán sárga hátterű, torlódásra figyelmeztető és veszélyt jelző táblákat helyeztek ki a szakemberek, 2018-ban pedig meghosszabbították a lassítósávot és ideiglenes forgalmi rendet vezettek be. Idén szeptemberben az érintett bevásárlóközpontnál található körfogalomnál Veszprém felől olyan táblákat is kihelyeztek, melyek a cipzár elv használatára hívják fel az autósok figyelmet. November 19-től újabb torlódásra és veszélyre figyelmeztető jelzőtáblákat helyeztek ki, illetve 100 km/órás sebességkorlátozást vezettek be az M7-es autópálya érintett csomópontjánál.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: azért tartják be, mert a tálibok hatalma legitim
Új törvény Afganisztánban

Szakértő: azért tartják be, mert a tálibok hatalma legitim

A Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője szerint Afganisztán már kevésbé áll a nemzetközi közösség figyelmének középpontjában, ezért kevesebb negatív kritikát kap a tálib rezsim. Wagner Péter úgy látja, ennek a legutóbbi eleme a januárban megjelent új büntetőtörvénykönyv volt, amely a Nyugat számára sok érthetetlen rendelkezést vezetett be.

Hitel meg sem épült ingatlanokra? - Elemző: izgalmas lesz a március, sok minden kiderül

Március elsejével összehangolja a kormány a társasházi építményjogot a kamattámogatott hitelekkel, köztük a csok plusszal és a 3 százalékos Otthon Start-hitellel. A gyakorlatban: egy-egy vevő olyan helyzetben is felveheti a támogatott kölcsönöket, amikor a meghitelezett ingatlan még csak a tervezőasztalon létezik – mondta Balogh László, az Ingatlan.com vezető elemzője, aki az InfoRádióban beszélt a részletekről.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Akár megfizethetetlenné válhatnak a lakásbiztosítások? A klímaváltozás ezt is okozhatja

Akár megfizethetetlenné válhatnak a lakásbiztosítások? A klímaváltozás ezt is okozhatja

A biztosítási szektor egyre nehezebb környezetben kénytelen helytállni a klímaváltozás gyorsuló hatásai miatt. Bár a globális biztosított károk 2025-ben csökkentek, a szélsőséges időjárási események gyakorisága és összetettsége tovább növeli a kockázatokat, miközben a hagyományos kockázatmegosztási modellek egyre kevésbé bizonyulnak elegendőnek. A növekvő kárkifizetések, a díjemelések és a biztosítási fedezet szűkülése arra utalnak, hogy a szektor kapacitása kezd elérni határaihoz. Iparági vélemények szerint ha nem történik érdemi alkalmazkodás az üzleti modellekben és a szabályozásban, a biztosítási piac zavarai akár a teljes pénzügyi rendszer stabilitását is veszélyeztethetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×