Infostart.hu
eur:
379.32
usd:
319.26
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Joulupukki, a lappföldi Mikulás a MikulásGyár karitatív akció megnyitóján a budapesti Millenáris Parkban 2018. november 30-án.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Jobb adni, mint kapni - nagy adományozási körkép

A cipősdoboz akciótól a MikulásGyárig számos adománygyűjtéssel segítik idén is a rászorulókat az adventi időszakban.

A Baptista Szeretetszolgálat a Cipősdoboz Várban, a Deák Ferenc téren, valamint országszerte 300 gyűjtőponton december 20-ig várja a cipősdoboz adományokat. Vagy akár egy online felületen virtuálisan is össze lehet állítani egy-egy csomagot. Berczelly Rékát a Baptista Szeretetszolgálat szóvivője közölte: tavaly több mint 50 ezer dobozt gyűjtöttek, és az a cél, hogy idén ezt is meghaladják.

"Sok olyan rászoruló gyermek van, aki ezen a cipősdobozon kívül nem is kap mást karácsonyra”

- emelte ki.

A Katolikus Karitász is ajándékcsomagokat gyűjt az adventi időszakban az Angyalbatyu országos ajándékgyűjtő akciójuk keretében. December 19-ig a karitász honlapján megtalálható gyűjtőpontokon várják a felajánlásokat.

A Katolikus Karitász november 25-én indította el hagyományos adventi segélyakcióját „Tárjátok ki szíveteket” címmel. A 1356-os adományvonal hívásával vagy a számlaszámra utalt pénzadománnyal rászoruló családokat segíthetik a téli időszakban és karácsonykor. December 3-tól minden hétköznap tartanak ételosztást és száz családot támogatnak kályhával és igény szerint tűzifával.

A Ferences Alapítvány az Egytál – melegétel rászorulóknak programot működteti. Szegény embereket hívnak meg ünnepi étkezésre a karácsony előtti napokban, amelyet a ferences testvérekkel, szegénygondozó nővérekkel és segítőikkel egy asztalnál, szeretetteljes közösségben fogyaszthatnak el. A Ferences Alapítvány honlapján keresztül ezerforintos virtuális ebédjegyek megvásárlásával lehet támogatni a kezdeményezést.

Sportolók, színészek közreműködésével, mézeskalács sütéssel indul az Ökumenikus Segélyszervezet "Szeretet éhség" kampánya. Az adventi időszakban gyűjtött pénzt egész évben felhasználják például a tűzifaprogramra, rászoruló családok és hajléktalanok támogatására.

Gáncs Kristóf, az Ökumenikus Segélyszervezet kommunikációs igazgatója közölte: az összefogás a sok kicsi sokra megy csodájáról szól, hiszen egyszerű kis összegben is adományozni. A 1353-as adományvonal hívásonként 250 forinttal támogatást jelent, emellett aki a Bazilika előtti karácsonyi vásárban adományoz majd, kap egyet a mézeskalácsszívek közül.

Az ország 120 településén, 200 helyszínen gyűjtöttek élelmiszert az Élelmiszerbank Karácsonyi Adománygíűjtésén. A szervezet külső kapcsolatokért felelős igazgatója, Sczígel Andrea az InfoRádiónak elmondta, 20 százalékkal haladták meg a tavalyi gyűjtés eredményeit:

284 tonna tartós élelmiszer gyűlt össze.

A MikulásGyár december 21-éig a Millenáris Parkban és a Lurdy Házban várja az ajándék adományokat. A magyar posta is bekapcsolódik a gyűjtésbe, térítésmentesen viszi el a csomagokat - mondta az InfoRádiónak Zsolnai Endre, a MikulásGyár főszervezője.

Most vasárnapig rászoruló gyerekeknek gyűjt mesekönyveket a Libri-Bookline. Karácsonyi kampányában a cég arra kéri az olvasóközönséget, hogy megunt gyerekkönyveit vigye el a 30 Mesepont egyikére, s szerezzen örömet vele egy-egy gyereknek - hangsúlyozta Sándor Gabriella marketing igazgató. A Mesepontok a könyvesboltokban vagy azok közelében találhatóak.

A Paloma udvar designboltjaiban különböző korosztályoknak alkalmas gyermekjátékokat gyűjtenek. December 19-éig várják a felajánlásokat a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Zuglói Családok Átmeneti Otthonában élő gyerekek számára. A projekt sajtóreferense, Dorogman Hédi közölte: bármilyen gyerekjátékot várnak.

A Vörösmarty téri Budapesti Adventi és Karácsonyi Vásárt szervező Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ „Hungarikummal a kárpátaljai magyar árvákért!” címmel indított adománygyűjtő akciót a kárpátaljai Irgalmas Samaritánus Református Gyermekotthon árváinak támogatására. A Nagydobronyban működő intézmény több mint hatvan lánynak ad otthont, köztük fogyatékkal élőknek is. Az adakozók a Vörösmarty téri vásáron a Jótékony pálinkázás elnevezésű standot keressék, ahol a világ legnagyobb, 32 literes pálinkáspoharából kóstolhatják meg a hungarikum italt, illetve egy emlék pálinkáspohárral is megajándékozzák őket.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×