eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi Bizottságának elnöke felszólal a Lengyelország melletti kiállásról Brüsszel nyomásgyakorlásával szemben szóló Fidesz-KDNP-s határozati javaslat általános vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2018. február 20-án.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Meglehetnek az aláírások a nemzeti kisebbségvédelmi rendszerhez

A következő hetekben meg kell még nyomni az aláírásgyűjtést, de ha a jelenlegi ütemben folytatódik, várhatóan meglesz a nemzeti kisebbségvédelmi kezdeményezéshez szükséges 1 millió aláírás – mondta az InfoRádiónak az Országgyűlés Külügyi bizottságának fideszes elnöke a Minority Safepack elnevezésű javaslatról.

„Szükségünk van minden aláírásra, de megalapozottan remélhetjük azt, hogy április 3-án meglesz az egymillió aláírás, és meglesz legalább az a hét ország is, amelyik szükséges” – hangsúlyozta Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi bizottságának elnöke. Jelenleg 850-900 ezer az összegyűjtött aláírások száma – tette hozzá.

Több helyen zajlik az aláírásgyűjtés: a gazdakörök a meglévő 30 ezret további 70 ezerrel bővítik ígéretük szerint, de gyűjtenek a délvidéki magyarok és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája is – tájékoztatott a Külügyi bizottság vezetője.

A határon túli magyarok kezdeményezték, hogy legyen az Európai Unióban nemzeti kisebbségvédelmi rendszer, mivel megelégelték, hogy kiszolgáltattak a nemzetállamok intézkedéseivel szemben. „Ha ők kezdeményeznek valamit, akkor mi odaállunk melléjük, mert minden magyar felelős minden magyarért, Szabó Dezső szavaival” – fogalmazott Németh Zsolt, aki bízik benne, hogy ez kényszeríti majd az uniót, hogy hozza létre saját kisebbségvédelmi rendszerét.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×