A program lényege, hogy a nők egymás problémáit és tapasztalatait megosztva megerősítsék a bántalmazott nők önbizalmát, és
akár azt is elérjék, hogy kilépjenek a bántalmazó kapcsolatból
– mondta Dávid Zsuzsanna.
Hozzátette, hogy a program teljesen önkéntes alapon szerveződik, laikusok részvételével, ám olyan professzionális tréninganyagokkal készítik fel az önkénteseket, amit a Dán Vöröskereszt állított össze.
„A program különlegessége, hogy nem az intézményhálózathoz csatlakozunk, hanem arra az időszakra koncentrálunk, amire a többi program kevésbé: a krízisidőszak után, az utógondozás időszakában segítünk” - emelte ki a Magyar Vöröskereszt projektvezetője.
„Azt láttuk, hogy az intézményhálózat nagyon jól tud segíteni a bántalmazott nőkön a krízisidőszak első nyolc hetében, de úgy tűnik, hogy utána mintha elejtenénk a kezüket és nem segítjük őket tovább.
Pedig éppen ilyenkor kell melléjük valaki, aki erősíti az önbizalmukat és az önbecsülésüket”
- mondta Dávid Zsuzsanna.
A projektvezető elmondta, hogy ez egy kétéves kísérleti projekt, ami már el is indult, és egyszerre négy országban fut: Bulgáriában, Romániában, Dániában és Magyarországon.
„Az Abigél-ház októberben indult el, és a program idén december végéig tart, de természetesen folyamatosan keressük a forráslehetőségeket” - közölte a Magyar Vöröskereszt projektvezetője.