Infostart.hu
eur:
359.63
usd:
315.09
bux:
142195.64
2026. július 15. szerda Henrik, Roland

Hernádi Zsoltot jelölték az OTP igazgatótanácsába

Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója az OTP Bank igazgatósági tagja lehet, amennyiben a bank április végén összeülő közgyűlése megszavazza a péntekre virradó éjjel közzétett javaslatát.

A bank eredményeit és céljait tartalmazó több mint 250 oldalas dokumentumban az OTP Bank a következő személyek igazgatósági taggá választására tett javaslatot: Csányi Sándor, Pongrácz Antal, Baumstark Mihály, Bíró Tibor, Braun Péter, Hernádi Zsolt, Kocsis István, Utassy László és Vörös József.

Mindannyiukat a 2015. üzleti évet lezáró közgyűlés időpontjáig, "de legfeljebb 2016. április 30-ig" választatnák meg az április 29-re kiírt közgyűlésre.

Hernádi Zsolt az OTP Bank honlapja szerint jelenleg nem tagja a bank igazgatóságának, ugyanakkor Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója a Mol igazgatóságának tagja, egyben alelnöke.

Az előterjesztésből kiderül: a közgyűlés elé tárt javaslat idén nem próbálja megváltoztatni a részvényesi szavazati jogról szóló alapszabályi módosítást, pedig az elmúlt években többször is próbálkozott vele a cég vezetősége. Az indoklás szerint az ellenséges felvásárlás ellen védekezett volna így a bank.

A korábbi javaslat lényege az volt, hogy egy-egy részvényes szavazata legfeljebb tíz százalékos küszöbig legyen érvényes, függetlenül attól, hogy mekkora részvényhányaddal rendelkezik - mondta el az InfoRádióban Nagy Viktor a Portfolio.hu elemzője.

Újdonság, hogy idén fizet osztalékot az OTP Bank, a határozati javaslat szerint a névértékre vetített hetvenkét százalékos szinten, azaz, hetvenkét forintos osztalék fizetéséről szavazhatnak majd a részvényesek. E a Portfolio.ho elemzője szerint lényegesen elmarad a régiós szinttől, és jelképes lépésnek tekinthető.

Az OTP Bank 2007 óta nem fizetett osztalékot. Ha a mostani javaslatot megszavazza a közgyűlés, a kifizetés június közepétől várható.

Hanganyag: Panulin Ildikó

Címlapról ajánljuk
Vitézy Dávid az InfoRádiónak: KRESZ-kérdőiv jön, új közlekedési fejlesztésekről is dönt a kormány

Vitézy Dávid az InfoRádiónak: KRESZ-kérdőiv jön, új közlekedési fejlesztésekről is dönt a kormány

A helyreállítási alapból Magyarországra érkező uniós források egy részét járműbeszerzésekre fordítja a kormány, és hamarosan döntés születhet új közlekedési fejlesztésekről is – mondta az InfoRádióban a közlekedési és beruházási miniszter a magyar vasút 180 éves fennállása tiszteletére szervezett budapesti ünnepség után. Vitézy Dávid hozzátette: a kohéziós források felhasználásáról is tárgyal szerdai ülésén a kabinet. A KRESZ-t két lépcsőben alakítják át.

Rendkívüli országgyűlési ülést hív össze a kormány

Kétnapos rendkívüli parlamenti ülés összehívását kezdeményezte a jövő hétre a kormány nevében Miniszterelnökséget vezető miniszter, az erről szóló dokumentum szerdán került fel az Országgyűlés honlapjára.
inforadio
ARÉNA
2026.07.15. szerda, 18:00
Németh Zsolt
az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes alelnöke
Sajátjaival állt le üvöltözni Donald Trump: gyűlnek a fellegek, de az elnök nem hajlandó foglalkozni a valósággal

Sajátjaival állt le üvöltözni Donald Trump: gyűlnek a fellegek, de az elnök nem hajlandó foglalkozni a valósággal

Miközben kiújultak az amerikai-iráni összecsapások a Közel-Keleten, és Donald Trump arról beszélt, hogy részéről „vége” a béketárgyalásoknak az iszlám köztársasággal, az amerikai belpolitikában sem állt meg az élet. Az elmúlt hetekben a legfelsőbb bíróság konzervatív többsége például tovább bővítette a Fehér Ház hatalmát, de elgáncsolta Trump elnöki rendeletét, amely lényegesen szűkítette volna a születési jogon járó állampolgárságot. A Kongresszus sem tétlenkedett: a törvényhozók – manapság ritka módon – kétpárti egyetértésben bólintottak rá az évtizedes léptékben is mérföldkőnek tekinthető lakáspiaci reformra, hogy enyhítsék a kínzó lakhatási válságot. Ám Donald Trump az utolsó pillanatban megmakacsolta magát, és hiába unszolták republikánus párttársai, nem írta alá a törvényt, szerinte az ugyanis „uncsi”. A kongresszusi republikánusok és az elnök viszonya újabb mélypontra süllyedt, Trump pedig látszólag nem tanult semmit saját megválasztásából, és teljesen fittyet hány a közelgő választás fő kérdésére.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×