Infostart.hu
eur:
382.57
usd:
326.1
bux:
124229.51
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

PSZÁF: 241 milliárd forint hozamot értek el a magánnyugdíjpénztárak kilenc hónap alatt

Több mint 241 milliárd forint hozamot értek el a magánnyugdíjpénztárak 2010 első három negyedévében - derül ki a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének legfrissebb jelentéséből.

A szervezet szóvivője az InfoRádióban elmondta: az elmúlt 13 évben átlagosan 1 százalék reálhozamot produkáltak a pénztárak. Binder István hozzátette: ha a hozamokat nem a fedezeti alapok teljesítménye alapján, hanem a tagok által ténylegesen befizetett - tehát például a működési költségre levont pénzt is tartalmazó - összeg alapján vizsgálják, akkor a magánnyugdíjpénztárak reálhozama 0 százalék körüli.

A több mint 3 ezer milliárd forintnyi vagyonnak, amelyet 18 intézmény kezel, nem egészen a fele volt magyar állampapírokban, befektetési jegyekben a pénz több mint egyharmadát, közvetlenül részvényekben valamivel kevesebb mint tizedét tartották a pénztárak.

Hanganyag: Kaputa Júlia

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő: a Béketanács a viták globális rendezési fórumává válhat

Szakértő: a Béketanács a viták globális rendezési fórumává válhat

A davosi Világgazdasági Fórumon hivatalosan is megalakult a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére létrehozott Béketanács. A szervezet hatásköre messze túlmutathat a gázai háború utáni rendezésen, és a jövőben a globális konfliktusok kezelésének új nemzetközi fórumává válhat – mondta Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány biztonságpolitikai szakértője az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×