Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Dávid: az MSZP-nek, az SZDSZ-nek és a Fidesznek bocsánatot kell kérnie

A Magyar Demokrata Fórum (MDF) nem szavazza meg a Bajnai-csomagot hétfőn a parlamentben - jelentette ki Dávid Ibolya, az MDF elnöke, aki szerint az MSZP-nek, a Fidesznek és az SZDSZ-nek bocsánatot kell kérnie azért, mert 2002-ben támogatták Medgyessy Péter száz napos programját.

Az MDF egyértelművé tette, ugyan fontos a kiadáscsökkentés, de a kiadáscsökkentéssel egyidejűleg a gazdaságélénkítésnek és a hosszú távú reformoknak is meg kell teremteni az alapját - fogalmazott Dávid Ibolya.

A pártelnök újságírói kérdésre kiemelte: egészen biztos benne, hogy az MDF-s képviselők, volt frakciótagok közül senki nem fogja megszavazni a Bajnai-csomagot.

Dávid Ibolya szerint a hétfői zárószavazás előtt az MSZP-nek, a Fidesznek és az SZDSZ-nek bocsánatot kellene kérnie azért, mert 2002-ben megszavazták a 100 napos programot.

Közölte: a Bajnai-csomagról szóló végszavazás egyet jelent azzal, hogy a 100 napos programot megszavazó pártok most már nyilvánosan is beismerik, hogy tevékenyen részt vettek az ország tönkretételében, eladósításában.

A pártelnök úgy fogalmazott: vannak olyan politikusok, akik beismerték, hogy 2002-ben hibát követtek el, hiszen, mint mondta, a Fidesz-frakció tagjai közül többen támogatták a 13. havi nyugdíj eltörlését. Hozzátette: az elmúlt időben az SZDSZ-es Eörsi Mátyás és a KDNP-s Latorcai János látta be, hogy felelőtlenség volt megszavazni a 100 napos programot.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
100 éves a Micimackó: bekerült egy kiskutya is a sztoriba

100 éves a Micimackó: bekerült egy kiskutya is a sztoriba

Alan Alexander Milne angol író olyan mesevilágot teremtett az 1926-ban megjelent Micimackó című könyve által, amely még ma is meghatározó a gyermekirodalomban. „Mici” egyébként nem más, mint Karinthy Frigyes testvére, Emília, aki a nyersfordítást végezte – ez is elhangzott a beszélgetésünkben Lovász Andreával, a Móra Kiadó főszerkesztőjével.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Borús kilátásokkal indul 2026 a hazai napelemek számára

Borús kilátásokkal indul 2026 a hazai napelemek számára

Európa nagy részén a szokásosnál felhősebb idő, ezáltal a sokéves átlagnál kisebb besugárzási értékek valószínűsíthetőek 2026 első hónapjaiban - derül ki egy új elemzésből, amely műholdas adatokat és mesterséges intelligencia/gépi tanulási algoritmusokat használva modellezte az első fél évben világszerte várható napenergia-termelési körülményeket. A legnagyobb negatív anomália Kelet-Európában és az északi országokban várható, ahol helyenként akár 10%-kal is kisebb lehet a besugárzás, mint a sokéves átlag. Miután elsősorban a besugárzás határozza meg, hogy mennyi áramot termelnek a naperőművek, így kiemelt jelentősége van a napenergia-termelés arányát tekintve 2024-ben világelső Magyarország energiaellátása szempontjából is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×