Infostart.hu
eur:
354.27
usd:
311.23
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Fidesz-KDNP: 25 millió a Gyurcsány-kormánytól a Jobbik pártalapítványának

Megdöbbentőnek nevezte Soltész Miklós, a Fidesz-KDNP népjóléti kabinetjének vezetője azt, hogy a Gyurcsány-kormány egyik utolsó intézkedésével 25 millió forintot adott a Jobbik pártalapítványának, a Magyar Igazságért, a Jobb Magyarországért Alapítványnak. Soltész Miklós erről pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján számolt be.

"A Magyar Közlönyben jól látható az a ténykedése a leköszönő, bukott Gyurcsány-kormánynak, miszerint a Jobbik pártalapítványának, a Magyar Igazságért, a Jobb Magyarországért Alapítványnak (...) azonnal hatállyal 25 millió forintot" adott - fogalmazott Soltész Miklós. Úgy vélte, a szocialisták végérvényesen bebizonyították, hogy "ők pénzelik a Jobbikot" és a szocialisták érdekét szolgálja a Jobbik fennmaradása.

Soltész Miklós közölte: miközben a kormány a Jobbikot támogatja, idén még egy fillért sem adott a fogyatékos embereket támogató szervezeteknek.

A Magyar Közlöny április 10-i számában tette közzé, hogy a kormány 1046/2009-es rendelete szól a Magyar Igazságért, a Jobb Magyarországért Alapítvány támogatásáról.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×