Infostart.hu
eur:
355.86
usd:
307.98
bux:
132247.01
2026. június 10. szerda Gréta, Margit

A gyógyszerészek fegyvere a naptár

A gyógyszerészek ellátási nehézségekre panaszkodnak és ezért a 2006-ban elfogadott, patikaliberalizációról szóló törvényt okolják. Eddig sokszor, sokféleképpen próbálták felhívni a figyelmet a problémáikra, ezúttal kártyanaptárakon terjesztik álláspontjukat a gyógyszertárakban. A Gazdasági Versenyhivatal szerint ugyanakkor a szabályozás meghozta az eredményeket mert több patika működik, és javult a fogyasztók tájékoztatásának színvonal.

A gyógyszerészek a múlt héten nagygyűléssel, most a patikákban osztogatott kártyanaptárakkal hívják fel a figyelmet a gondjaikra. Azt sérelmezték, hogy a patikaliberalizáció több száz gyógyszertárat juttatott nehéz vagy csődközeli helyzetbe, rontotta a betegek gyógyszerhez jutását, torzította az árrés-rendszert, és gond az is, hogy nőttek a gyógyszerárak.

A Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke a parlamenti pártok egészségpolitikusainak is adott a naptárakból a Képviselői Irodaház előtt. Horváth Tamás az InfoRádiónak azt mondta: azt szeretnék elérni, hogy a gyógyszergazdaságossági törvény módosító javaslatai között a kamara felvetései is szerepeljenek.

A Gazdasági Versenyhivatal szerint azonban a patikaliberalizáció meghozta a várt eredményeket: élénkült a verseny, több gyógyszertár működik, és javult a betegtájékoztatás színvonala is - sorolta a hatóság érveit a szóvivő.

Mihálovits András hozzátette: a hivatal vizsgálata szerint nincs indok, ami alapján változtatni kellene a jogszabályon. Hangsúlyozta: még inkább élénkíteni kell a versenyt az ágazatban, hiszen ez egyértelmű hasznot jelent a betegeknek, akár a szolgáltatások, akár az árak tekintetében.

Székely Tamás egészségügyi miniszter korábban a patikusoknak azt mondta: addig nem függesztik fel a patikaliberalizációt, amíg ki nem derül, hogy az a betegeknek hátrányt jelent, de erről kész felmérést is elrendelni.

Hanganyag: Gál Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemző a májusi inflációs adatról: nem vagyunk hozzászokva, hogy az eurózóna szintje alatt is lehetünk

Elemző a májusi inflációs adatról: nem vagyunk hozzászokva, hogy az eurózóna szintje alatt is lehetünk

Jelenleg nem látszik inflációs nyomás a magyar gazdaságban, de a mostani adat így is alaposan rácáfolt az előzetes várakozásokra – mondta az InfoRádióban Regős Gábor. A Gránit Alapkezelő vezető közgazdásza arról is beszélt, hogy az erős forint jó az élelmiszeráraknak, ugyanakkor kockázatot jelent az iráni helyzet nyomán a műtrágya ára, illetve a csapadékmentes időjárás is jelentős befolyásoló tényező, ami a termésben okozhat károkat, továbbá felfelé hajtja az árakat.

Korrupció, vagyonnyilatkozatok, kekvák, egyetemek – pontosan mi van a hatalmas korrupcióellenes tövénycsomagban? Itt vannak a részletek

Hogy Magyarország hozzáférhessen az uniós pénzekhez, hatalmas, 110 oldalas törvényjavaslat-csomagot nyújtott be a kormány az Országgyűlésnek. Itt vannak a részletek, hogy mi is van a törvénycsomagban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×