Infostart.hu
eur:
350.74
usd:
302.66
bux:
137602.78
2026. június 15. hétfő Jolán, Vid

MÁV Biztosító: elkezdődött az átszerződési roham

A két hét múlva megszűnő MÁV Biztosító ügyfelei közül eddig 1200-an szerződtek át új biztosítóhoz a Netrisk.hu honlapján keresztül. Az egyesület mintegy 195 ezer tagjának két hete van új társaságot választani.

A Netrisk.hu internetes portál tájékoztatása szerint a tizennégy kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást kínáló biztosítótársaságból várhatóan hét profitálhat a rendkívüli átszerződésekből.

Az első napon kötött szerződések éves átlagdíja 47.505 forint volt. A biztosítási díjat nyolc biztosító esetében továbbra is külön on-line kedvezmény csökkenti, amely 5 és 25 százalék között mozog.

Binder István, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének szóvivője csütörtökön közölte, hogy augusztus 15-i hatállyal visszavonják a MÁV Biztosító tevékenységi engedélyét. A biztosítottaknak az új szerződés megkötéséhez nem kell felkeresniük az egyesület irodáját, csak az új biztosítót. A jogszabályok értelmében egyik biztosító sem hirdethet új díjakat, a váltásokat az erre az évre meghirdetett tarifák alapján kell végrehajtani.

A pénzügyi felügyelet azért kezdeményezte a MÁV Általános Biztosító Egyesület tevékenységi engedélyének visszavonását, mert a szervezet rendkívüli közgyűlésén a tagok elutasították, hogy pótbefizetéssel rendezzék a biztosító helyzetét.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Parlament: minden „ragad a mocsoktól”, bárhová nyúl a Külügyminisztériumban az új államtitkár

Parlament: minden „ragad a mocsoktól”, bárhová nyúl a Külügyminisztériumban az új államtitkár

A Hungary Helps Programról, a honvédelmi miniszter vezérkari főnökként kapott "luxusvillájáról", a kórházi klímákról, valamint a visszaható hatályú jogalkotásról is kérdezték a képviselők a kormány tagjait az azonnali kérdések és válaszok órájában az Országgyűlés ülésén hétfő este.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×