Infostart.hu
eur:
387.76
usd:
336.28
bux:
122510.7
2026. március 26. csütörtök Emánuel

Az új kuratóriumi elnök, a fodrász és a Petőfi Rádió

A Magyar Rádió kuratóriumának új elnöke a digitális átállást tekinti az egyik legizgalmasabb feladatának. A több mint három évtizeden át meghatározó rádiós és televíziós újságíróként dolgozó Rangos Katalin szerint nem a függetlenségének feladását jelenti, hogy most az MSZP jelöltjeként került a kuratórium elnöki székébe.

Hiányozni fog az újságírás, harminc évig voltam a pályán, de nem tudom, megbánom-e majd, hogy otthagytam - mondta az InfoRádiónak a Magyar Rádió kuratóriumának elnöke.

Rangos Katalin hozzátette: bár a Magyar Szocialista Párt jelölte a posztra, ez nem jelenti azt, hogy tagja is a politikai tömörülésnek.

"Megpróbálok független újságíróként, vagy független médiaemberként tekinteni a továbbiakban is magamra" - közölte a Magyar Rádió kuratóriumának elnöke.

Izgalmasnak tartja a média digitalizált jövőjét Rangos Katalin, aki elmondta: szívesen foglalkozik majd ezzel utolsó aktív éveiben.

A sokat támadott MR2 Petőfiről szólva a kuratóriumi elnök csak annyit mondott: ma már ez szól a fodrászatban, ahová jár, és nem azt a kereskedelmi rádiót hallgatják az ott dolgozók, amelyet az előző négy évben.

Hanganyag: Molnár Anikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Csiki Varga Tamás az Arénában az iráni háborúról: a politikai támogatás előbb fogy el a pénznél Amerikában

Csiki Varga Tamás az Arénában az iráni háborúról: a politikai támogatás előbb fogy el a pénznél Amerikában

Az Egyesült Államok számára nagyobb kihívás és anyagi teher az iráni háború, mint Teherán számára, mert utóbbi amellett, hogy hazai pályán van, jelentősen olcsóbb fegyvereket használ – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Csiki Varga Tamás, a Stratégiai és Védelemkonzultációs Csoport elemzője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.27. péntek, 18:00
Nagy-Kálózy Eszter
Kossuth-díjas színművész
Gyengült a forint csütörtökön

Gyengült a forint csütörtökön

Az iráni háborúról érkező hírek határozzák meg továbbra is a devizapiaci kilátásokat, jelentős kilengéseket és gyakori irányváltásokat okozva a jegyzésben. Az euró-forint árfolyam a hetet 394 felett kezdte, ma reggelre azonban 388 alá csökkent a kurzus, míg a dollár jegyzése a hétfői 343-as árfolyam után 336 alatt kezdte a napot. A délelőtt folyamán aztán az olajárak emelkedésének és a dollár erősödésének nyomán gyengülni kezdett a forint, az euróval is a dollárral szembeni jegyzés is már 1 egységet meghaladó mértékben emelkedett a tegnap esti záráshoz képest. Délután jött a fordulat a devizapiacon: a forint percek alatt ledolgozta délelőtti gyengülését.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×