Infostart.hu
eur:
384.94
usd:
331.98
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv

Példátlan mélyponton a politikusok népszerűsége

A rendszerváltozás óta nem volt ilyen kedvezőtlen a magyar politikai elit megítélése, mint most; az átlagpolitikus rokonszenvindexe jelenleg - a százfokú skálán - mindössze 36 pont. Idén eddig 4 pontot esett a politikusok összesített népszerűségi mutatója.

A Szonda Ipsos közvélemény-kutató eredményét idézve a Népszabadság arról is ír, hogy soha olyan alacsony pontszámmal még nem vezették a rangsort, mint most, amikor az első helyen szereplő Sólyom László köztársasági elnök rokonszenvindexe 48 pont.

Az élboly szoros, a sorrend a megelőző hónapokéval azonos: Sólyom Lászlót az Országgyűlés elnöke, Szili Katalin követi 47 ponttal, majd Dávid Ibolya MDF-elnök 46 ponttal. Orbán Viktor Fidesz-elnök szimpátiaindexe 44 pont.

A lista végén kormánypárti politikusok találhatók, közöttük a két pártelnök. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, szocialista pártelnök rokonszenvindexe 29, míg Kóka János SZDSZ-elnöké 28 pont. Az adatfelvétel augusztus 16-23. között történt, 1500, 18 éves és annál idősebb ember megkérdezésével.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×