Infostart.hu
eur:
362.01
usd:
310.25
bux:
151797.26
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Még mindig nem hárult el a BKV-sztrájk veszélye

Október elsejétől havi 5.600 forintos bérfejlesztésre tett javaslatot a BKV a szakszervezeteknek. A cég tájékoztatóján elhangzott: ez 2,5 százalékos emelésnek felel meg.

A társaság azt is felajánlotta, hogy januártól újabb 3 százalékos emelést hajt végre, emellett javítja a munkakörülményeket. A BKV szerint az ajánlat teljesítéséhez nincs szükség plusz forrásokra.

A cégvezetés az esetleges jövő keddi sztrájk idején nyújtandó elégséges szolgáltatásra tett szakszervezeti ajánlatot kevésnek tartja, ennek ellenére leállította a külsős sofőrök toborzását.

Az érdekképviseletek - amelyek már korábban megismerhették a társaság legutóbbi ajánlatát - közölték: az ugyan messze áll az igényeiktől, de előrelépésnek tekintik.

A szakszervezetek délelőtt nyilvánosságra hozták azt is, hogy terveik szerint a metró-, és HÉV-szerelvények 20 százalékát indítanák el szeptember 4-én üzemkezdet és délután 1 óra között, a busz-, a villamos- és a troli vonalakon pedig óránként egy jármű közlekedne.

Hozzátették: csak akkor vállalnak felelősséget a biztonságos üzemeltetésért, ha a BKV dolgozói vezetik a járműveket.

Hanganyag: Tenczer Gábor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az AI nagy egyenlőségi paradoxona: a gyengébbek többet nyernek, de van egy csavar

Az AI nagy egyenlőségi paradoxona: a gyengébbek többet nyernek, de van egy csavar

A generatív AI több vizsgálatban egyszerre növelte a teljesítményt és csökkentette a dolgozók közötti különbségeket. A kezdők gyorsabban zárkóztak fel, bizonyos írásos feladatok pedig rövidebb idő alatt, jobb minőségben készültek el. Mégsem biztos, hogy ebből tartós kiegyenlítődés következik. Az AI használata nem jelent azonos értékteremtést. Az új különbséget a feladatbontás, az ellenőrzés és a teljes munkafolyamat újratervezése adhatja.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Erősödéssel várja az MNB döntését a forint

Erősödéssel várja az MNB döntését a forint

Nincs nagy mozgás kedden a forint árfolyamában, így a magyar fizetőeszközt délelőtt a dollárral szemben a 310-311-es, míg az euró ellenében a 362-363-as szintek környékén jegyezték. A befektetők ma a Magyar Nemzeti Bank (MNB) délutáni kamatdöntésére, az iráni fejleményekre és az amerikai kötvénypiaci aggodalom alakulására figyelnek. Eközben az amerikai dollár gyengélkedik a főbb devizákkal szemben, miközben a befektetők az Irán elleni szankciók szigorítását, valamint a hosszú lejáratú állampapírhozamok mérséklésére tett legújabb lépéseket elemzik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×