Infostart.hu
eur:
393.44
usd:
344.62
bux:
121754.84
2026. március 15. vasárnap Kristóf

Bírálják a magyar alkalmazkodási tervet

A Magyar Természetvédők Szövetsége szerint nem nyújt valódi megoldást a problémákra a Nemzeti Éghajlatváltozási Stratégia. A környezetvédelmi tárcához benyújtott szakértői állásfoglalást 30 regionális civil szervezet támogatta.

A természetvédők úgy vélik: egy hatékony éghajlatvédelmi stratégiában sokkal inkább kellene az okokkal foglalkozni, mint a következmények elhárításával.

A szervezet szerint a Nemzeti Éghajlatváltozási Stratégia a fő kibocsátó termelési és szolgáltatási ágazatok környezeti szempontú modernizációját hangsúlyozza, miközben ennek eléréséhez sem rendeltek megfelelő eszközöket.

A Magyar Természetvédők Szövetsége ehelyett az energiafelhasználás csökkentésére helyezné a hangsúlyt.

Címlapról ajánljuk
Gyülekeznek a Békemenet résztvevői – mutatjuk, mi várható ma
percről percre

Gyülekeznek a Békemenet résztvevői – mutatjuk, mi várható ma

Reggel katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében a budapesti Kossuth téren felvonták a nemzeti zászlót. Három gyűlés, ebből két vonulásos esemény várható vasárnap Budapesten, színpadra áll Orbán Viktor és Magyar Péter.
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×