Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Horváth Ágnes: kompromisszumos javaslat a biztosítók ügyében

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) "egy része" Állami Egészségbiztosítóként működne a jövőben, és a kötelező biztosítások terén megnyitnák a piacot a magánbiztosítók előtt - vázolta fel Horváth Ágnes egészségügyiminiszter-jelölt elképzeléseit a Világgazdaság által rendezett konferencián.

Az eddigi javaslatokhoz képest ez egy kompromisszumos elképzelés - tette hozzá Horváth Ágnes.

Mint mondta: az Állami Egészségbiztosító garantálja majd, hogy minden állampolgárnak legyen kötelező ellátása, ami a rendszert biztonságossá teszi.

Az állami szervezet mellé a piacot megnyitnák a magánbiztosítók előtt a kötelező biztosítások területén, megteremve ezzel a versenyhelyzetet - fejtette ki, hozzátéve: a jobb ellátás érdekében a biztosítók a legjobb ellátást nyújtó intézményekkel szerződnének, ez pedig az ellátások színvonalának, illetve gazdaságosságának fejlesztéséhez vezetne.

A jelenlegi egészségpénztár "másik részéből" egy állami alapkezelő szervezetet hoznak létre, amely a források felett diszponálna - mondta el az államtitkár.

A forrásokat úgynevezett fejkvóta alapján osztanák fel, a biztosítottak száma és a demográfiai mutatók alapján, tehát nem a biztosítottak járulékát, hanem az utánuk elszámolható fejkvótát kapnák meg a biztosítók, amivel kizárható, hogy egyes biztosítókhoz csak a gazdag, másokhoz pedig a szegény betegek kerüljenek.

Ezen kívül törvény kötelezné a biztosítókat, hogy mindenkivel - aki hozzájuk jelentkezik - kötelesek szerződniük. Az ellátó intézményeket a fenntartók mellett a biztosítók közvetlenül finanszíroznák - mondta Horváth Ágnes.

Az államtitkár elmondta: a jelenlegi rendszerre a politika rátelepszik, ezért a szakmai kérdések is politikai jelentőséget kapnak. A mostani rendszer pontos működtetésében senki nem érdekelt, gyenge a pénzügyi felügyelet és sok a pazarlás - tette hozzá.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×