Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 10. vasárnap Ármin, Pálma

Budapestre hívta az európai államfőket a köztársasági elnök

Budapesti találkozóra hívta a novemberi tudományos világfórum keretében az európai államfőket a magyar köztársasági elnök. Sólyom László a nyolc uniós tagország elnökének kétnapos rigai fórumán elmondta: az őszi tanácskozáson az eljövendő nemzedékek iránti felelősségvállalásról tárgyalnának az államfők.

A kétnapos lettországi fórum zárónapján magyar kezdeményezésre került napirendre a környezetvédelem és a fenntartható fejlődés ügye.

Sólyom László vitaindító beszédében úgy vélte: az idei év áttörést hozhat a fenntartható fejlődés szempontjából Európában, hiszen jó esély van arra, hogy az eddigi erőfeszítések meghozzák gyümölcsüket.

A köztársasági elnök hangsúlyozta: új technológiákra és jelentős beruházásokra van szükség, de szem előtt kell tartani, hogy az ökológia és a gazdasági fejlődés nem áll feloldhatatlan ellentétben egymással.

Az Európa jelenéről és jövőjéről szóló kétnapos rigai tanácskozáson a magyar köztársasági elnök mellett a német, a portugál, az osztrák, a finn, az olasz, a lengyel és a lett államfő vett részt.

Címlapról ajánljuk
Így nézett ki az új parlamenti ciklus ünnepélyes nyitónapja
Fanfártól a táncig

Így nézett ki az új parlamenti ciklus ünnepélyes nyitónapja

Hatalmas tömeg előtt ért véget a Kossuth téren Magyar Péter első miniszterelnöki napja, a hivatalba lépő kormányfő kemény szavakkal kelt ki Sulyok Tamás államfői működése ellen, Forsthoffer Ágnes házelnökként az övétől eltérő fellépéssel kezdte meg házelnöki munkáját. Megalakultak a parlamenti frakciók is, a kormány viszont most még nem lépett hivatalba, így érdekes helyzet állt elő, aminek egy pikáns magánéleti szála is van.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Péter az új miniszterelnök, kedden folytatódik a munka

Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Péter az új miniszterelnök, kedden folytatódik a munka

Különleges időpontban, ma várható az új parlament alakuló ülése, ahol az április 12-i választások eredményeként soha nem látott kétharmados többséggel (141 fővel) rendelkezik a Magyar Péter vezette Tisza Párt. Folyamatosan frissülő tudósításunkban a helyszínről jelentkezünk és számolunk be az Országházban és azon kívül zajló eseményekről. Az ülés délelőtti szakaszában a képviselők és miniszterjelöltek többször is nyilatkoztak a sajtónak, ez alapján már most ki lehet jelenteni: nagyon komoly tempójú törvényalkotás fog zajlani a következő hetekben, hónapokban. Egyszerre kell több fajsúlyos kérdésben is döntést hoznia a kormánynak, majd a parlamentnek. Délután már Magyar Péter lehet az ország új miniszterelnöke, aki két beszéddel is készül megválasztása alkalmából.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×