Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Budapestre hívta az európai államfőket a köztársasági elnök

Budapesti találkozóra hívta a novemberi tudományos világfórum keretében az európai államfőket a magyar köztársasági elnök. Sólyom László a nyolc uniós tagország elnökének kétnapos rigai fórumán elmondta: az őszi tanácskozáson az eljövendő nemzedékek iránti felelősségvállalásról tárgyalnának az államfők.

A kétnapos lettországi fórum zárónapján magyar kezdeményezésre került napirendre a környezetvédelem és a fenntartható fejlődés ügye.

Sólyom László vitaindító beszédében úgy vélte: az idei év áttörést hozhat a fenntartható fejlődés szempontjából Európában, hiszen jó esély van arra, hogy az eddigi erőfeszítések meghozzák gyümölcsüket.

A köztársasági elnök hangsúlyozta: új technológiákra és jelentős beruházásokra van szükség, de szem előtt kell tartani, hogy az ökológia és a gazdasági fejlődés nem áll feloldhatatlan ellentétben egymással.

Az Európa jelenéről és jövőjéről szóló kétnapos rigai tanácskozáson a magyar köztársasági elnök mellett a német, a portugál, az osztrák, a finn, az olasz, a lengyel és a lett államfő vett részt.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×