Infostart.hu
eur:
358.36
usd:
304.96
bux:
0
2026. május 7. csütörtök Gizella

Nincs teljes körű jogi szakvizsgája az igazságügyi államtitkárnak

Nem rendelkezik teljes körű, úgynevezett jogi szakvizsgával az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium államtitkára - ismerte be maga Kondorosi Ferenc, aki az utóbbi időben számos komoly szakmai felkészültséget igénylő jogi kérdésben nyilvánított véleményt.

A Népszabadságban olvasható Szonda Ipsos felmérés szerint tíz éve nem volt ilyen népszerű az MDF. Az MSZP-nek hónapok óta stabil nagyságú a szavazótábora, a Fideszé folyamatosan változó méretű, az SZDSZ és különösen az MDF támogatottsága növekedett. A felmérésből kiderül, csökkent a különbség a Fidesz és az MSZP között, az összes választókorú körében az ellenzék januári 13 százalékpontos előnye 10 százalékpontra csökkent. A szocialisták tábora az elmúlt hónapokban legfeljebb 1-2 százalékponttal módosult, a Fidesznél viszont nagyobb, 5 százalékpont körüli kilengés érzékelhető.

A Magyar Nemzet megkeresésére Kondorosi Ferenc, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium államtitkára elismerte, nem rendelkezik teljes körű, úgynevezett jogi szakvizsgával. A politikus az utóbbi időben számos komoly szakmai felkészültséget igénylő jogi kérdésben nyilvánított véleményt. A lap információi szerint jogászkörökben megdöbbenést keltett, amikor például a közszolgálati televízió egyik műsorában Kondorosi Ferenc a Fővárosi Bíróság jogerős ítéletével kapcsolatban mondott véleményt. Az államtitkár úgy fogalmazott, nagyon bízik benne, hogy lesz majd olyan bíróság, amely más döntést fog hozni, mint az a bíróság, amely megszüntette a szabálysértési eljárást több, az október 23-ai tüntetésekben résztvevő ellen.

Az Index írásából kiderül, a kínai és az európai tőzsdék gyönge szereplése után hatalmas eladási hullám söpört végig az amerikai piacokon. Percek alatt csaknem 300 pontot esett a Dow Jones, a nap végére sosem látott zuhanást produkálva. Hasonló mértékű esés történt a többi irányadó indexnél is. A japán Nikkei 3,23 százalékos eséssel indított. A Forbes című amerikai gazdasági lap szerint a rosszul indult napon más, nem várt esemény is tetézte a bajt. A Dow Jones példátlan zuhanását egy számítógépes hiba okozta helyi idő szerint délután háromkor.

Nem lehet halogatni a kilencvenes évek elején készült energiapolitika felülvizsgálatát, írja a Napi Gazdaság. A lap szerint a piac mostanra jelentősen megváltozott. Felsmann Balázs, a gazdasági tárca szakállamtitkára azt mondta, az új, várhatóan egy hónapon belül nyilvánossá váló koncepció irányelvei az ellátásbiztonság, a versenyképesség és a fenntarthatóság lesznek. Az energiapiaci szereplők zöme ma már magántulajdonban van, továbbá jelentősen megváltozott a fogyasztás mennyisége és összetétele.

Nemcsak a lakosság összetétele, hanem iskolai végzettsége, így a teljes munkaerőpiac is átalakul 2021-re derül ki a Világgazdaság cikkéből. Addigra 50%-kal 1.6 millióra nő a diplomások száma. Minden régióban látványosan fog javulni a humánerőforrás minősége. Kitolódik az átlagéletkor, emelkedik a nyugdíjkorhatár és ennek nyomán nő a gazdasági aktivitás. A lap szerint 2021-re 249 ezerre csökken a munkanélküliek száma.

A Portfolio.hu írásából megtudható, hogy hangulatváltozás tapasztalható a nemzetközi tőzsdéken. Ezt elsősorban Alan Greenspan korábbi FED elnök tegnapelőtti nyilatkozata, valamint a kínai Shanghai Composite index közel 9%-os esése váltotta ki. Mindezek következtében előtérbe kerültek a geopolitikai feszültségek, például az iráni atomprogrammal kapcsolatos problémák, valamint egy afganisztáni öngyilkos merénylet. Úgy tűnik, megkezdődött az előző emelkedést követő korrekció, kérdés, mennyire fog ez hasonlítani a májusi szakadáshoz.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szabados Gábor: kettészakadhat a mezőny, ha drasztikusan csökkennek a labdarúgó NB I közvetítési díjai

Szabados Gábor: kettészakadhat a mezőny, ha drasztikusan csökkennek a labdarúgó NB I közvetítési díjai

A Ferencváros kivételével minden magyar élvonalbeli futballklubot érzékenyen érinthet, ha alacsonyabb áron kelnek el a közvetítési jogok – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a jelentős forráskiesés miatt jóval nagyobb szerepük lesz a saját piaci bevételeknek, így azok a csapatok, amelyek hatékonyabban tudnak saját forrásokat szerezni a központi források mellé, előnybe kerülhetnek.

Tanulnak a tiszás képviselők

Annyi az új képviselő a parlamentben, hogy intenzív tanfolyamot kell szervezni nekik.
inforadio
ARÉNA
2026.05.07. csütörtök, 18:00
Molnár Judit
a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×