Infostart.hu
eur:
362.13
usd:
318.04
bux:
145689.81
2026. július 29. szerda Flóra, Márta

Kisrepülőgépről benzines palackokkal akarták támadni Budapestet

A Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatója szerint Magyarországon körülbelül tíz és húsz közé tehető a szélsőséges szervezetek száma. Ezeknek összesen körülbelül kétezer tagja van. Galambos Lajos szerint ősszel "egy szűk személyi kör" egy kisrepülőgépet akart ellopni, amelyről a főváros fölött benzines palackokat dobtak volna le.

A Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatója szerint Magyarországon húsznál kevesebb szélsőséges szervezet működik, mintegy kétezer taggal.

Galambos Lajos közölte: a rendőrséggel napi kapcsolatban vannak és közösen nagyon sok olyan ügyet sikerült megelőzniük, amely nem került a nyilvánosságra, de az állampolgárok nyugalmát, biztonságérzetét szolgálta.

A főigazgató példaként elmondta, hogy tavaly ősszel egy kisebb csoport azt tervezte: ellopnak egy kisrepülőgépet, majd Budapest fölé repülve benzines palackokat dobnak. "Ez beláthatatlan következményekkel járhatott volna" - fogalmazott.

Galambos Lajos a leghatározottabban visszautasította azt a feltételezést, hogy a nemzetbiztonsági szolgálatoknak közük lett volna a rendőrszékház elleni támadáshoz. A támadás után indított nyomozásban viszont az NBH is részt vesz.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Varsó: nincs területi követelésünk Ukrajnával szemben

Varsó: nincs területi követelésünk Ukrajnával szemben

Lengyelország visszautasította Vlagyimir Putyin orosz elnök állítását, miszerint területi igényeket támasztana Ukrajnával szemben. Putyin egyébként Magyarországot és Romániát is megemlítette. A lengyel külügyi tárca szerint egy újabb orosz dezinformációs kísérletről van szó. Ugyanakkor lengyel nacionalisták néha szóba hozzák az úgynevezett keleti területeket.

Rendkívüli országgyűlési ülést hívott össze a kormány

Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett jövő hétfőre és keddre a kormány, amely öt előterjesztés tárgyalását javasolja. A szakképzési centrumokban megszűnik a kettős vezetés, a kancellári tisztség, a köznevelésben a tanárok visszakapják a sztrájkjogot.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×