Infostart.hu
eur:
358.11
usd:
304.85
bux:
135899.33
2026. május 6. szerda Frida, Ivett

Veres: most szűrik ki a potyautasokat az egészségügyben

Összesen 3,5 millió elektronikus bevallás érkezett az adóhatósághoz február 15-ig - közölte a pénzügyminiszter. Veres János elmondta azt is: az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) most vizsgálja a társadalombiztosítási jogviszonyok meglétét.

Veres János az idei évtől kötelezővé tett elektronikus adóbevallást értékelve úgy fogalmazott: az adóbevallás digitalizálása a közigazgatás korszerűsítésének kézzelfogható eredménye.

A pénzügyminiszter hozzátette: az év második felétől a jövedéki adózásnál is elindul az elektronikus bevallás, amely közel 10 ezer ügyfelet érint.

Veres János arról is beszélt, hogy az elektronikus adóbevallás kifejlesztése 8 milliárd forintba került, de az átállás után az államháztartás folyamatairól gyorsabb és hitelesebb képet kaphat a tárca.

A miniszter elmondta azt is: az OEP most gyűjti az adatokat arról, hogy ki rendelkezik aktív egészségbiztosítással, és áprilistól a kórházakban és a rendelőkben is elérhetők lesznek ezek az információk.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Benyújtották az Országgyűlésnek a választás hivatalos értékelését

Sasvári Róbert, a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) elnöke és Nagy Attila, a Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke benyújtotta az április 12-i országgyűlési választásokkal kapcsolatos beszámolóját az Országgyűlésnek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.07. csütörtök, 18:00
Molnár Judit
a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×