Infostart.hu
eur:
354.91
usd:
311.5
bux:
139405.89
2026. június 30. kedd Pál

Az orvosok megdöbbenéssel fogadták az OPNI feldarabolását

Az Lipót-központként ismert Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetben megdöbbenéssel fogadták azt a miniszteri döntést, miszerint az intézmény három különböző helyre, a Semmelweis Egyetemre, az Amerikai úti Idegsebészeti Intézetbe, illetve a Nyírő Gyula Kórházba költözne át. A véleményüket megfogalmazó orvosok szakmai képtelenségnek tartják a darabolást.

Az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet név nélkül nyilatkozó munkatársai egyöntetűen abszurdnak és értelmetlennek minősítették az intézmény három részre darabolását.

Molnár Lajos egészségügyi miniszter összehívta a 15 országos egészségügyi intézet főigazgatóját, és közölte: a Svábhegyi Gyermekkórháznak és az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetnek ki kell költöznie jelenlegi épületéből.

Az utóbbi várhatóan három intézménybe költözik: a Semmelweis Egyetemre, az Amerikai úti Országos Idegsebészeti Tudományos Intézetbe és a Nyírő Gyula Kórházba.

A Lipót-központ szakorvosai képtelenségnek tartják, hogy egy sok évtized alatt kialakított, a klinikai színvonallal azonos és komplex ellátást nyújtó pszichiátriai és neurológiai intézményt "szétverjenek".

Az Amerikai úti Idegsebészetre költözéssel kapcsolatban többen kifejtették, hogy ott még szűkített ágyszámmal sem férne el például a neurológia, és ami még rosszabb, egy jó színvonalú országos intézményt kellene - ahogy fogalmaztak - lenullázni az áthelyezés miatt, és a diagnosztikai eszközöknek is "csupán a fele" mozdítható.

Valamivel reményt keltőbb visszhangja van a II. kerületi közgyűlés döntésének, amely szerint a Lipót-központ egész területét átépítési tilalom védi a kerületi szabályozási terv megszületéséig.

Láng Zsolt polgármester ezzel szeretné elejét venni a potenciális befektetők korai tervezgetéseinek.

A Lipót-központ gazdaságilag nincs rossz helyzetben. Az intézet kápolnáját több mint 10 millió forintért adományokból és pályázati pénzekből hozták rendbe alapítványi gyűjtéssel, és a szentély heteken belül 80 százalékban elkészül.

A továbblépést azonban lehetetlenné teszi, hogy a 139 éves épület sorsa háromnegyed éve bizonytalan, benne a világszínvonalú kutatással, ellátással vagy például az immár 30 éves Epilepszia Központtal.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
Döntött a parlament

Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal

Erről döntött az Országgyűlés keddi ülésén. A képviselők 135 igen, 44 nem és 6 tartózkodó szavazattal fogadták el Melléthei-Barna Márton, a Tisza frakcióvezető-helyettese által benyújtott, a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről szóló jogszabályt, amely a kihirdetését követő tizenötödik napon lép hatályba.

Tóth Tamás: mindenütt veszélyben az eddigi hőmérsékleti rekord

Az európai kontinensen az elmúlt napokban egészen meglepő helyeken, az Atlanti-óceán közelében is történelmi hőmérsékleti rekordok születtek, ami korábban elképzelhetetlennek tűnt – mondta az InfoRádióban a HungaroMet meteorológusa. Kiemelte, hogy a napokban trópusi éjszakák sorozata volt Európa nyugati és középső területein, ami a 20 Celsius-fok feletti minimum hőmérsékletet jelenti, és ez Magyarországon is abszolút jellemzővé vált.
inforadio
ARÉNA
2026.06.30. kedd, 18:00
Velkey György János
az Egyházi Kórházak Egyesületének elnöke, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója
Aggasztó összeférhetelenségi kockázatra figyeltek fel az uniós bíráknál

Aggasztó összeférhetelenségi kockázatra figyeltek fel az uniós bíráknál

Az Európai Unió Bíróságának bírái és főtanácsnokai közül 36-an, vagyis a testület tagjainak mintegy 44 százaléka rendelkezik bevallott pénzügyi érdekeltségekkel az Investigate Europe utánajárása szerint. A portál több olyan esetet is bemutatott, ahol a részvénybefektetések, banki kapcsolatok vagy korábbi politikai szerepvállalások miatt felmerülhet az összeférhetetlenség kérdése. A bíróság hangsúlyozza, hogy a jelenlegi szabályoknak megfelelően járnak el, és eddig nem volt szükség bíró kizárására ilyen okból.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×