Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Több százan tüntettek a sárvári kórházért

A sárvári városi kórház fenntartása mellett tüntettek hatszázan a kisváros főterén. A demonstráción a kórház több orvosa is hangsúlyozta: az alapellátás is veszélybe kerülhet a térségben, hiszen a kórház ügyeleti központként is működik.

Dénes Tibor, a város polgármestere a demonstráción azt mondta, hogy az önkormányzat eddig is mindent megtett, és ezután is mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy a több mint száz esztendőt megélt kórházban tovább folytatódhasson a gyógyító munka.

A fideszes politikus hangsúlyozta: a sárvári kórház, amelynek a miniszteri javaslat szerint nem jutna egyetlen aktív kórházi ágy sem, 30-40 ezer embert lát el kistérségi szinten.

A demonstráción a kórház több orvosa is hangot adott annak a véleményének, hogy az aktív ellátás megszüntetésével nem csak a kórházi, de az alapellátás is veszélybe kerülhet a térségben, hiszen a kórház ügyeleti központként is működik.

A tiltakozáson Szabó Lajos szocialista országgyűlési képviselő hozzászólását hangos fütty kísérte, a hangoskodókat az ellenzéki polgármester csitította, mondván az egészségügyi ellátás pártokon felül álló ügy, éppen ezért mindenki véleményét meg kell hallgatni.

Szabó Lajos azt mondta, hogy a sárvári kórházban a gyógyító munka nem szűnik meg, hiszen a kórházat nem zárják be, csak a rehabilitáció kerül előtérbe.

Címlapról ajánljuk
Meglepő kanyarok a magyarországi alkoholfogyasztási szokásokban

Meglepő kanyarok a magyarországi alkoholfogyasztási szokásokban

A közelmúlt válságidőszakában a pénzügyi stressz és a státusz-orientáció növelte leginkább az alkoholfogyasztást, a pandémia időszakában ugyanakkor nem indult általános alkoholfogyasztási hullám Magyarországon – derült ki egy most megjelent kutatásból. Az InfoRádió a felmérésről Fertő Imrét, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanárát kérdezte.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Kétszeres pénzeső jöhet az unióból, ám figyelmeztetnek: nagy a  baj a Magyarországot is érintő tervekkel

Kétszeres pénzeső jöhet az unióból, ám figyelmeztetnek: nagy a baj a Magyarországot is érintő tervekkel

A Horizon Europe következő, 2028–2034-es ciklusa történelmi léptékű forrásokat mozgósítana az uniós kutatás és innováció támogatására, de a jelenlegi tervezet több ponton nem ad elég erős garanciát a pénz hatékony felhasználására az Európai Számvevőszék friss jelentése szerint. Az elemzés hangsúlyozza, hogy a költségvetés közel megduplázása önmagában nem biztosít nagyobb gazdasági és versenyképességi hatást, ha a célok, az irányítás és a teljesítménymérés továbbra is hiányos. A Számvevőszék különösen kockázatosnak tartja az uniós hozzáadott érték tisztázatlanságát és a gyenge eredményindikátorokat egy ekkora program esetében. A jelentés összképe szerint a Horizon Europe komoly lehetőség, de csak akkor válhat valódi növekedési eszközzé, ha a szabályozás és az ellenőrzés érdemben erősödik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×