Infostart.hu
eur:
387.66
usd:
330.14
bux:
110674.97
2025. december 22. hétfő Zénó

Januárban még nincs távhő-kompenzáció

A napokban érkezett meg a fővárosiakhoz az első idei távhőszámla, amelyen az alapdíj már emelt mértékű, de a kompenzáció még nem jelenik meg.

Balogh Róbert, a Főtáv Rt. kommunikációs osztályvezetője elmondta, hogy a támogatást egy hónapos technikai csúszással, a februári számlákon tudják érvényesíteni, de a januári túlfizetést is visszakapják majd azok, akiknek jár.

Ha kiköltöznek a lakásukból, egy hónapig még igénybe vehetik a támogatást - mondta.

A támogatás mértékét ugyanis a vonatkozó kormányrendelet értelmében a januári hőmennyiség alapján számolják ki, ezért jelenleg még nincs adat a kedvezmény megállapításához.

A távfűtéses lakásban lakóknak így átlagosan 17 százalékkal magasabb összeget kell kifizetniük az év első hónapjában.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

A csehek és a sorkatonaság, érdekes felmérés készült

A csehek 53 százaléka egyetért az adminisztratív katonai nyilvántartás esetleges bevezetésével, míg egyharmaduk ellenzi azt – derül ki az NMS ügynökségnek a Cseh Rádió számára készített felméréséből. Az adminisztratív nyilvántartás a 18 és 60 év közötti cseh állampolgárokat érintené, akikre a hadkötelezettség vonatkozik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×