Infostart.hu
eur:
356.04
usd:
312.95
bux:
139468.07
2026. július 2. csütörtök Ottó

Akadozik az egészségügy átalakítása

A Népszabadság által megkérdezett budapesti patikusok nem tudtak arról, hogy keddtől háromszáz forintot kellett volna kérniük a korábban receptre, de ingyen adott gyógyszerekért. Akadozva indul tehát az egészségügyi átalakítás.

Napokon belül megjelenik az a lista, amely a gyógyszertárakon kívül is árusítható hatóanyagok nevét tartalmazza - írja a lap.

A legismertebb fájdalomcsillapítók - az Algopyrin, a Qarelin és a Demalgon - nem szabadulnak ki a patikákból, de a gyengébb gyulladáscsökkentők, fájdalomcsillapítók - így például az aszpirin - igen.

A Magyar Nemzet arról ír, hogy a lichtensteini alapkezelők és a svájci bankok továbbra is védelmet nyújtanak azoknak, akik a magyar adóhatóság elől külföldre kívánják menekíteni pénzüket.

Az APEH ugyanis idén tízezer vagyongyarapodási vizsgálat indítását tervezi, nemcsak a "felső tízezer", hanem a kevésbé módosak körében is. A statisztikák szerint a svájci bankbetétek 55 százaléka külföldieké, köztük magyaroké.

Az Index megfogalmazása szerint hullanak a pannon pumák. Magyarországon 2006-ban több mint 10 százalékkal emelkedett a felszámolás alá került cégek száma. Beérett tehát a multik diktátuma: a kis cégek nem bírják finanszírozni kinnlévőségeiket a 90 napos fizetési határidők mellett.

A Napi Gazdaság a gyermekbiztos öngyújtó bevezetéséről ad hírt. A fogyasztóvédelmi törvény májusi kiegészítésével tiltó listára kerülnek a hagyományos öngyújtók, és csak olyan, bonyolult gyújtási mechanizmussal szerelt eszközöket lehet forgalmazni, amelyeket a kisgyermekek képtelenek használni. A rendelet 1-1,3 milliárd forint értékű piacot érint.

A Világgazdaságban olvasható, hogy évi 20-30 milliárd forint származhat a betegek által február 15-étől fizetendő orvosi vizitdíjakból és a kórházi ápolási napidíjakból.

Ari Lajos miniszteri biztos, a vizitdíj technológiájának kidolgozásával megbízott bizottság vezetője azt mondja: ajánlásukban azt kérik Molnár Lajos egészségügyi minisztertől, hogy a biztosra vehető nemfizetők miatt állapítson meg 3 százalékos veszteséget.

A pénzbehajtás összege ugyanis nagyobb lenne a vizitdíj összegénél.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Aleksandar Vucic szerb elnök a hétvégén egy belgrádi rendezvényen bejelentette, hogy néhány héten belül lemond – de ezzel nem tűnik el a politikából, épp ellenkezőleg: valószínűleg miniszterelnökként akarja majd tovább irányítani a folyamatokat az országban, ahol másfél éve folyamatosak a tüntetések. Zsivity Tímea szakértő segített értelmezni a helyzetet az InfoRádióban.

Lecsaptak a durva viharok, itt a figyelmeztetés is – videók, képek

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerdán, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét – közölte a katasztrófavédelem a honlapján. A lakossági képek, videók tanúsága szerint hatalmas esőkkel, jégveréssel, légzuhataggal érkezett a lehűlés.
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×