Infostart.hu
eur:
382.29
usd:
322.34
bux:
125578.45
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

Tízből kilenc oktatási intézményben sztrájkolnak?

Országszerte a szervező szakszervezet felhívására válaszoló oktatási intézmények mintegy 90 százaléka, és 12-15 ezer dolgozó vesz részt a pénteki pedagógussztrájkban - közölte a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke. Kerpen Gábor elmondta: csütörtök délutánig mintegy ötszáz intézmény válaszolt a felhívásra.

Mintegy 12-15 ezer dolgozó vesz részt a pénteki pedagógussztrájkban - közölte a szervező Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete.

Nem támogatja a demonstrációt a Pedagógus Szakszervezet és a Szülők Egyesülete a Gyermekekért.

Simonné Toldi Ágnes, a szülőket tömörítő érdekvédelmi szervezet vezetője az InfoRádióban úgy vélte: a sztrájkfelhívás törvénysértésre ösztönzi a szülőket és a tanulókat.

Egyelőre ugyanis nincs részletes megállapodás arról, hogy az egyes intézményekben hogyan fogják megoldani a gyermekek felügyeletét a demonstráció ideje alatt.

Korábban a PDSZ elnöke az InfoRádiónak úgy nyilatkozott: az önkormányzatok feladata lesz a gyermekek ellátásának megoldása, ha egy iskola összes dolgozója sztrájkba lép pénteken.

A másik szülői szervezet, a Magyar Szülők Országos Egyesülete képviselője az InfoRádiónak azt mondta: a szülők véleménye megosztott a pedagógussztrájkkal összefüggésben.

A szakszervezet a pedagógusoknak fizetés nélkül elrendelhető két plusz óra ellen tiltakozik a kétórás figyelmeztető sztrájkkal.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Teljesek az amerikai biztonsági garanciák Ukrajna számára, ezrek fagyoskodnak Kijevben – Háborús híreink hétfőn

Teljesek az amerikai biztonsági garanciák Ukrajna számára, ezrek fagyoskodnak Kijevben – Háborús híreink hétfőn

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap bejelentette, az Ukrajnának adandó amerikai biztonsági garanciákról szóló dokumentum 100 százalékban megvan, már csak aláírásra, illetve az amerikai és az ukrán törvényhozás általi ratifikációra vár. A bejelentés azt mutatja, hogy előrelépés történt az Abu Dzabiban pénteken és szombaton zajlott, háromoldalú (orosz, ukrán, amerikai) tárgyalásokon, amelyek e hét vasárnapján folytatódnak. Az orosz támadások azonban nem maradnak abba: Vitalij Klicsko kijevi polgármester tegnapi bejelentése szerint a fővárosban 1300 épület maradt fűtés nélkül az orosz csapások nyomán. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×