Infostart.hu
eur:
359.52
usd:
315.8
bux:
144473.37
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga

Megjelent a Felsőoktatási felvételi tájékoztató

Megjelent a Felsőoktatási felvételi tájékoztató 2007 - közölte az oktatási tárca és az Országos Felsőoktatási Információs Központ.

A jelentkezés határideje a következő évben is február 15. lesz, a mester- és a kiegészítő képzésekre viszont március 15-ig lehet jelentkezni.

Manherz Károly felsőoktatási szakállamtitkár elmondta: változik a jelentkezés díja; kilenc ezer forintért három helyre lehet majd jelentkezni, a fejlesztési részhozzájárulások összegéről a január végén megjelenő pótkötetből tájékozódhatnak az érintettek.

Kerekes Gábor, az Országos Felsőoktatási Információs Központ vezetője közölte: a leendő hallgatók a 68 intézmény által meghirdetett 2.249 szak közül választhatnak.

Címlapról ajánljuk
Önállósodik az Alkotmánybíróság, maga választ elnököt mostantól, de csak három évre

Önállósodik az Alkotmánybíróság, maga választ elnököt mostantól, de csak három évre

Társadalmi egyeztetésre bocsátották: az uniós előírásoknak megfelelően bárki hozzászólhat a törvényjavaslathoz, amelynek a lényege, hogy az alkotmánybírók választanak maguknak vezetőt mostantól, de csak 3 évre. A költségvetési önállóság is visszaáll. A működés is sokkal átláthatóbb lesz, és munkájának tartalma ugyanott jelenik majd meg, ahol az összes magyar jogszabály.
Putyin Ukrajna feldarabolását jövendölte, kulcsfontosságú találkozó jön – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról hétfőn

Putyin Ukrajna feldarabolását jövendölte, kulcsfontosságú találkozó jön – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról hétfőn

Donald Trump amerikai elnök kedden a Fehér Házban fogadja Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt - erősítették meg az ABC News-nak. Zelenszkij a héten Lindsey Graham néhai dél-karolinai republikánus szenátor temetésére utazik Washingtonba, ma azonban még Andy Burnham új brit miniszterelnökkel fog kezet Londonban. Vlagyimir Putyin orosz elnök mindeközben kijelentette, Ukrajna egysége megrendült, mivel "mindenki összeveszett a másikkal", Kijev pedig "előbb-utóbb elveszíti a nyugati területeit". Putyin szerint "ami korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartozott, előbb vagy utóbb, nem holnap, talán nem holnapután - egy, két, tíz, tizenöt év múlva -, de történelmi értelemben minden a helyére kerül". Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×