Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Élőláncot vonnának a Parlament köré

Élőláncot akarnak vonni a Parlament köré a korábban ott tüntetők. A békés demonstrációt akkor kezdik meg, amikor a rendőrség elviszi a térről a kordonokat. A rendezvényt hétfőn jelentik be a BRFK-n.

Továbbra is a kormány lemondását és új választásokat követelnek a Kossuth tériek, ezért békés, élőláncot alkotó demonstrációt szerveznek a Parlament épülete köré. Így akarják felhívni az ország figyelmét arra, hogy a jelenlegi politikai helyzet tovább nem tartható.

A szervező, a Nemzeti Bizottság 2006 elnevezésű csoportosulás egyik tagja, Herman István elmondta, országos összefogást várnak, így megyénként 150-200 főre számítanak.

Hogyan tüntessünk műveleti területen?

Mivel a Kossuth tér még mindig műveleti területnek számít, a tüntetést csak ennek megszüntetése után lehet megtartani. A szervezők terve az, hogy a jövő hét hétfőjén és keddjén, majd az ezt követő két hétben ugyanezeken a napokon reggel 8-tól este 8-ig demonstrálnak majd. A rendezvényt hétfőn jelentik be a BRFK-nak.

Herman István hangsúlyozta, hogy békés tüntetést szerveznek: "Itt nem lesznek lövöldözések, itt nem lesznek atrocitások, aki nem viselkedik békésen, az provokátor, és az nem tartozik hozzánk." - mondta.

A képviselőket nem akadályozzák

A Nemzeti Bizottság 2006 a rendezvényen nem akarja korlátozni a képviselők és a Parlamentben dolgozók bejutását az épületbe. Céljuk az, hogy transzparenseikkel felhívják magukra a honatyák és az ország figyelmét. "A parlamentbe a nép akaratán keresztül vezet az út. Ez a mi szlogenünk." - mondta Herman István.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről
Cikkünk frissül

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

Miskolcon a digitális polgári körök gyűlésének vendége volt Orbán Viktor. Az esemény leginkább kérdezz-felelek formában zajlott, a megjelentek kérdezhettek a pártelnök-miniszterelnöktől. A Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, és ha eldöntötték, akkor áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér. Kijelentette, a Benes-dekrétumok ügyét rendbe kell tenni, a joghátrányt szenvedők segítséget fognak kapni. Jelezte, a Kassa-Miskolc gyorsvasút beleilleszkedne a kormány nemzetstratégiájába. Orbán Viktor felsorolta nagy terveit is, megnevezte közülük a legnagyobbat.

Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

A meteorológiai előrejelzések alapján szombaton a Nyugat-Dunántúlon minimális ónos esőre, míg az országban többfelé ködre kell számítani, vasárnap estétől pedig újra extrém hideg, akár -15, -20 Celsius-fok is várható, elsősorban az északkeleti országrészben – közölte az operatív törzs szombaton.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×