Infostart.hu
eur:
387.89
usd:
334.85
bux:
122382.83
2026. március 11. szerda Szilárd

Részt sem vesz a Fidesz a bizalmi szavazáson?

A Fidesz alelnöke szerint pártja parlamenti frakciójának nem kellene elmennie pénteken a parlament rendkívüli ülésére, amelyen Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kezdeményezésére bizalmi szavazást tartanak a kormányfő személyéről és a kabinet programjáról.

"Én azok közé fogok tartozni, akik azt mondjuk, hogy nem. Ebben a színjátékban a Fidesznek nem kell asszisztálnia" - mondta Pokorni Zoltán a Duna Televízióban.

Az ellenzéki politikus, akit a vasárnapi önkormányzati választáson a XII. kerületben polgármesterré választottak, kiemelte: céljuk, hogy minél hamarabb nyugalom legyen ebben az országban.

"Gyurcsány Ferencnek ez a színjátéka nem segíti elő a nyugalom megteremtését, ennek a szakasznak, ennek a szomorú tragikomédiának a lezárultát, hanem meghosszabbítja" - tette hozzá.

Pokorni Zoltán a bizalmi szavazás indítványozását úgy értékelte: politikai ellenfeleik "trükköznek, ravaszkodnak, ügyeskednek", kikérik a saját maguk véleményét.

Mint mondta, akkor lenne "tétje" a szavazásnak, ha konstruktív bizalmatlansági indítványról lenne szó, így azonban igazat kell adnia Orbán Viktor Fidesz-elnöknek, hogy "ez egy trükk, hazug trükk, ügyeskedés".

A felvetésre, miszerint a képviselők egyötöde írásban benyújthatna bizalmatlansági indítványt, a Fidesz alelnöke kijelentette: "az eszköz megvan, a többségünk nincs meg".

A kérdésre, egyeztettek-e az esetleges pénteki rendezvényről a Kossuth téri tüntetőkkel, illetve azok szervezőivel, azt mondta: "minden nap van egyeztetés, hiszen minden nap ott vannak a Fidesz tagjai, képviselői közöttük, szolidaritásunkat kifejeztük, ilyen nagy tárgyalások nem folytak", de ha elérkezik az idő, elképzelhető az egyeztetés.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás szerint két dologban bízhatnak most az irániak

Magyarics Tamás szerint két dologban bízhatnak most az irániak

Az Egyesült Államok nem szánja rá magát szárazföldi háborúra Iránban, legfeljebb célzott, kommandós akciókra lehet számítani, főleg az iráni nukleáris képesség csökkentése céljából – mondta az InfoRádióban a külpolitikai szakértő. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora szerint az új iráni legfelsőbb vezetőtől, Modzstaba Hameneitől erős Amerika- és Izrael-ellenes politika várható, továbbá az lehet a fő célja, hogy Irán elérje a középhatalmi státuszt.
inforadio
ARÉNA
2026.03.11. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×