Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 26. vasárnap Anikó, Anna

Engedetlenségi mozgalmat szerveznek a háziorvosok

Több mint ezer háziorvos megtagadja a szeptembertől kötelező adatszolgáltatást az egészségbiztosító felé - közölte az InfoRádióban a Magyar Orvosi Kamara háziorvosi szekciójának a vezetője.

Kertai Aurél elmondta: több mint egy hónapja részletes adatokat kellene továbbítaniuk a betegekről az egészségbiztosító felé.

Ez azonban annyi adminisztrációs terhet jelent számukra, hogy csak akkor tudnák megoldani, ha felvennének egy embert - tette hozzá.

Ráadásul olyan adatokat kellene kiadniuk, amelyek a beteg személyiségi jogait sérti, és közlésük ellentétes az orvosi titoktartással - közölte kertai Aurél.

Hozzátette: Budapesten egész kerületek, vidéken pedig egész megyék csatlakoztak a mozgalomhoz.

Az egészségbiztosító mindezért megvonhatná receptfelírási jogukat, vagy szerződést is bonthatna velük, így azonban olyan helyzet is előállhat, hogy egy egész megye marad háziorvosi ellátás nélkül.

Azt mondta: az engedetlenségi mozgalmat nem a kamara szervezi. Korábban ugyanerre hivatkoztak a patikusok is.

A minisztérium szerint volt idő felkészülni

Az Egészségügyi Minisztérium szerint a háziorvosoknak volt elég idejük arra, hogy felkészüljenek az adatközlési kötelezettség teljesítésére.

Horváth Ágnes, a minisztérium államtitkára az InfoRádióban hangsúlyozta: a kamara, vagy bármely más szervezet is nyújthatott volna be javaslatot az elmúlt fél évben az adatszolgáltatási törvénnyel kapcsolatban, ám senki nem élt a lehetősséggel.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Lando Norris nyerte a Hungaroringen a Forma–1-es Magyar Nagydíjat

Lando Norris nyerte a Hungaroringen a Forma–1-es Magyar Nagydíjat

Lando Norris csapattársa, Oscar Piastri váltóhiba miatt néhány körrel a befutó előtt a második helyről esett ki. Norris mögött a négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője végzett a második helyen, míg a dobogó alsó fokára a vb-pontversenyt vezető Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes fiatal olasz pilótája állhatott fel. Antonelli így 50 pontra növelte előnyét a pontversenyben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Nagy gyomrost kaptak az ETF-ek, de kettőt pislogtunk, és máris új csúcsokat ostromolnak az imádott befektetések

Nagy gyomrost kaptak az ETF-ek, de kettőt pislogtunk, és máris új csúcsokat ostromolnak az imádott befektetések

Az ETF-piac 2026 első félévében mind Amerikában, mind Európában új rekordokat döntött: a világelső USA kezelt vagyona 17 százalékkal 15 818 milliárd dollárra, Európáé pedig 20 százalékkal 3100 milliárd euróra nőtt. A vagyonnövekedés mintegy 42-43 százalékát a nettó tőkebeáramlás adta, a többi a mögöttes eszközök felértékelődésének köszönhető. A márciusi, az iráni háborúhoz köthető piaci zuhanás idején is pozitív maradt a tőkeáramlás mindkét régióban, áprilisban pedig erőteljes visszapattanás következett. A részvény-ETF-ek teljesen uralják a piacot, a kezelt vagyon közel 80 százalékáért felelnek mindkét kontinensen, miközben a termékek száma Amerikában és Európában egyaránt 12 százalékkal bővült.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×