Infostart.hu
eur:
353.81
usd:
309.25
bux:
143587.15
2026. július 7. kedd Apollónia

Lendvai: a Fidesz felelőtlen felbujtó

Az MSZP parlamenti frakcióvezetője szerint a tévéfelvételek alapján dokumentálható: a Fidelitas egyik alelnöke részt vett hétfőn éjjel a Magyar Televízió elleni ostromban.

Lendvai Ildikó budapesti sajtótájékoztatóján bemutattak egy olyan felvételt, amelyen az látható, hogy Goró Oszkár, a 15. kerületi Fidesz frakcióvezetője, a Fidelitas alelnöke kövekkel dobálja a köztévé székházát hétfő éjszaka.

A szocialista frakcióvezető kijelentette: "a Fidesz nem áldozat, hanem felelőtlen felbujtó, sőt olykor tettes". Lendvai Ildikó szerint "Budapest szombatra megmenekült", mivel a Fidesz nem tartja meg demonstrációját, ám - mint mondta - Orbán Viktor az, aki megpróbálhatná leállítani az erőszakos cselekményeket.

Fidesz: kizárták a dobálózót

A Fidesz és a Fidelitas is kizárta soraiból Goró Oszkár 15. kerületi Fidesz- frakcióvezetőt, a Fidelitas alelnökét, akiről kiderült, hogy részt vett a Szabadság téri rendbontásban - közölte Szijjártó Péter szóvivő.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Megfelel-e a jogállamiság követelményeinek - Sulyok Tamás dokumentuma nyilvánosságra került

Közzétette a köztársasági elnök a Velencei Bizottságnak küldött beadványát hétfőn. A Sándor-palota a honlapján olvasható 22 oldalas angol nyelvű dokumentumban Sulyok Tamás azt kéri a testülettől, hogy mondja ki: összhangban áll-e az európai alkotmányos normákkal az a tervezett alkotmánymódosítás, amely idő előtt megszüntetné a köztársasági elnök megbízatását és jogszerű-e egy olyan alkotmánymódosítás, amely kifejezetten az ő megbízatásának megszüntetésére irányul.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×