Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka

Orbán: Gyurcsány megkérdőjelezte az egész rendszerváltást!

Orbán Viktor nem érzi magát felelősnek a politikai-gazdasági válsághelyzet kialakulásáért. A Fidesz elnöke szerint az utcai megmozdulások oka Gyurcsány Ferenc kormányfő magatartása.

Orbán Viktor volt miniszterelnök emlékeztetett arra, hogy Gyurcsány Ferenc morális felelősségére már Sólyom László köztársasági elnök is rámutatott.

Orbán Viktor szerint a Magyar Televízió megrohamozásának okait csak azután kell megállapítani, amikor az Országgyűlés szakbizottságai elkészültek a jelentésükkel.

A Fidesz elnöke elhatárolódott pártja országgyűlési képviselője, az '56-os halálraítélt Wittner Mária a Kossuth téren tett kijelentésétől, hogy Budapesten forradalom van. Ugyanakkor nyomatékosította: nem ez vezetett a Magyar Televízió ostromához. Megismételte, hogy pártja elítéli az erőszakot.

A Fidesz számára most az október elsejei választás a legfontosabb, amikor az emberek megvonhatják a bizalmat a kormánytól, amely illegtim és becsapta őket - mondta Orbán Viktor, aki arcátlanságnak nevezve a kormány hazudozását. Azt mondta: ha az emberek úgy szavaznak, akkor október másodikán az MSZP még menesztheti a miniszterelnököt, visszavonhatja a Gyurcsány-csomagot, és szakértői kormányt alakíthat.

"El kell dönteni, elvárás-e a magyar miniszterelnökkel szemben, hogy demokrata legyen" - fogalmazott a Fidesz elnöke, aki szerint Gyurcsány Ferenc az egész rendszerváltás értelmét kérdőjelezte meg, amikor azt mondta, hogy az elmúlt 16 év hazugságokkal telt.

Hozzátette: ha pártja most kormányon lenne, akkor először megkeresné a felelősöket, majd megszorítások helyett az adók és a járulékok csökkentésével erősítené meg a gazdaságot.

Orbán Viktor azt ígérte, hogy a Fidesz visszaadja az ország önbecsülését és megvédi őket az erőszaktól, illetve a hazugságoktól.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Rendkívüli döntések: előre hozhatják Paks leállítását, a Mavir lekapcsolhat egyes nagyfogyasztókat

Rendkívüli döntések: előre hozhatják Paks leállítását, a Mavir lekapcsolhat egyes nagyfogyasztókat

Rendkívüli bejelentéssel fordult Magyar Péter az ország lakosságához szombat délelőtt. A Facebookra feltöltött videóban azt kérte, a következő napokban csak a hivatalos kormányzati csatornákon tájékozódjanak a meghozott döntesekről és az esetleges korlátozásokról. Kérte továbbá, hogy az energia- és a vízhálózat zavartalan működőképességének fenntartása érdekében tartsák be a hatósági döntéseket. „Együtt ezen a nehéz helyzeten is túljutunk” – fogalmazott.

Taxizás, közlekedés, vasút: nagy változások léptek életbe szombattól

Augusztus 1-jétől, vagyis szombattól a budapesti taxizásban nőtt az alapdíj, a kilométerdíj és a percdíj is, és bevezetik a 800 forintos reptéri díjat is. A budapesti agglomerációba rengeteg új éjszakai buszjárat indul mostantól. Szombaton újra elindul a vasúti személyforgalom a komló–Dombóvár vonalon, amit Komlón meg is ünnepelnek egy vasúti nappal.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Putyin legjobb fegyvereire vadászna Kijev, észak-koreai rakétákkal erősíthet Moszkva – Háborús híreink szombaton

Putyin legjobb fegyvereire vadászna Kijev, észak-koreai rakétákkal erősíthet Moszkva – Háborús híreink szombaton

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök arra kérte Donald Trumpot, hogy kérje meg Elon Muskot, hogy engedélyezze a Starlink kommunikációs rendszer használatát Oroszország területén – számolt be a The Atlantic. A lépéssel azt akarja elérni, hogy az orosz területeken található rakétaindító állomásokat célba tudja venni. Észak-Korea egyre erősebb kapcsolatokat épít ki Oroszországgal, ennek ékes bizonyítéka egy új rakétagyár, amelyet mindössze 18 hónap alatt húztak fel, az ország északkeleti területén. Itt K-23-as ballisztikus rakétákat gyártanak, az üzemet a föld alá rejtették. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×