Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 14. vasárnap Szilárda

Stumpf: "kormányozhatatlansági helyzetet" teremthet a Gyurcsány-beszéd

A kormányfő balatonőszödi beismerése után "kormányozhatatlansági helyzet" is előállhat a parlamentben - vélte Stumpf István politológus. A Századvég Alapítvány elnöke szerint elképzelhető, hogy az Országgyűlésben a kormányfőnek nem lesz meg a szükséges többsége a reformok elfogadásához.

"Nagyon súlyos látlelete a magyar politikai kultúrának, de leginkább a szocialista párton belül a kormányzati hatalomért folytatott versenynek" - kommentálta az InfoRádiónak a miniszterelnök nyilvánosságra került tavaszi beszédét Stumpf István.

A Századvég Alapítvány elnöke szerint "megengedhetetlen egy demokráciában, hogy bármilyen eszközt igénybe lehessen venni a hatalom megszerzéséért vagy megtartásáért".

Elitista kormányzat

"A választópolgárok totális lesajnálása, a demokratikus folyamatok semmibe vétele, és egy olyan elitista kormányzati és politikai felfogás körvonalai bontakoznak ki, amelyek nagyon rossz árnyat vetnek egy európai uniós országra" - fogalmazott a politológus.

"Gyurcsány Ferenc gyakorlatilag önmagát jelenttet fel a demokratikus érzelmű polgárok előtt" - vélekedett Stumpf István, aki szerint az eset "erkölcsileg béna kacsává teszi" a miniszterelnököt.

A súlyosabb problémát inkább az jelenti, hogy a beszéd körüli belpolitikai vihar hozzájárulhat egy "kormányozhatatlansági helyzet" kialakulásához, amelyben Gyurcsány Ferencnek nem lesz ereje a parlamentben keresztülvinni elképzeléseit - tette hozzá a politológus.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Egy kis csendes-óceáni sziget az orosz árnyékflotta legújabb bázisa

Egy kis csendes-óceáni sziget az orosz árnyékflotta legújabb bázisa

A távoli Cook-szigeteken, egy pizzéria mellett működik a világ egyik leggyorsabban fejlődő hajózási nyilvántartó irodája. A hírek szerint nem véletlenül szárnyal épp itt ez a vállalkozás: nyilvánosságra került, mennyiért és hogyan kerülhetnek ide akár orosz és iráni, de észak-koreai tankerek is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×