Infostart.hu
eur:
358.21
usd:
313.18
bux:
141693.76
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

"A vizitdíj önmagában abszurdum"

Kifogásolja az egészségügyben bevezetett díjakat a Nagycsaládosok Országos Egyesülete. A szervezet elnökhelyettese szerint ezek kiszámíthatatlan terheket jelentenek, különösen a nagycsaládosoknak.

Morvainé Bajai Zsuzsanna szerint a vizitdíj önmagában abszurdum, sokkal becsületesebb lenne azt mondani, hogy járulékot kell emelni.

Ez meg is történt szeptember 1-jén, amikor az egészségügyi járulék 4-ről 6 százalékra nőtt, január 1-jétől pedig 7 százalékra emelkedik.

A nagycsaládosok egyesületének elnökhelyettese hozzátette: a járulékfizetés azért is jobb eljárás, mert ez azt az időszakot terheli, amikor van jövedelem.

A vizitdíj,  a gyógyszertérítési díj, a kórházi díj viszont akkor jelent kiszámíthatatlan terhet, amikor a betegség miatt amúgy is jövedelemhiánnyal kell számolni.

Az iskolakezdés költségeiről Morvainé Bajai Zsuzsanna elmondta: a nagycsaládosoknak elvileg nem kell fizetni a tankönyvekért, de a rendszer oly mértékben átláthatatlan, hogy egyes településeken azt mondják a családoknak: megszűnt a támogatás, és a teljes összeget kifizettetik.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Tárgyalnak, de közben lőnek – úgy tűnik, Iránban a háború nem megbuktatja a rendszert, hanem erősíti

Tárgyalnak, de közben lőnek – úgy tűnik, Iránban a háború nem megbuktatja a rendszert, hanem erősíti

N. Rózsa Erzsébet az InfoRádióban úgy fogalmazott, újra háborúközelbe eszkalálódott az iráni helyzet, a Hormuzi-szorosban útvonalvita van, a tárgyalásokon meg azt sem tudni, hágy pontról kell egyezkedni, illetve hogy melyik mennyire hangsúlyos és kinek. Iránban közben Ali Hamenei gyászmenetével „erődemonstráció” zajlik, még ha Amerika és Izrael célpontjai bujkálnak is.

Magyar Péter távollétében is kormánybejelentések jönnek

Míg a miniszterelnök Törökországban van, a NATO-csúcs után vasárnapig Antalyában nyaral a fiaival, itthon nem áll a kormányzati munka, Ruff Bálint vezetésével ülésezett a kabinet, és csütörtökön kormányszóvivői tájékoztató lesz 13 órától.
Nagy esés után próbálnak magukhoz térni az európai tőzsdék

Nagy esés után próbálnak magukhoz térni az európai tőzsdék

Nagy esés volt szerdán az európai tőzsdéken, a rossz hangulat aztán átterjedt az amerikai részvénypiacokra is, igaz, ott nap végére már megérkezett a fordulat, és végül a napi mélypontoknál magasabban tudtak zárni a vezető amerikai részvényindexek. Ázsiában ma reggel vegyes a hangulat, de a főbb indexek közül a japán Nikkei és a dél-koreai Kospi is emelkedni tudott. Az európai részvénypiacokon mérsékelt emelkedéssel indul a nap. A befektetők elsősorban az iráni eseményekre figyelnek, ami újabb eszkaláció felé indult az elmúlt órákban, amire világszerte estek a részvénypiacok, emelkedett az olajár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×