Infostart.hu
eur:
382.68
usd:
326.02
bux:
0
2025. december 12. péntek Gabriella

Tovább tart a vízkorlátozás

Továbbra is korlátozzák a vízszolgáltatást Borsod-Abaúj-Zemplén megye hegyközi részén a rendkívüli meleg miatt - közölte a térség ivóvíz szolgáltatásáért felelős Zempléni Vízmű Kft. ügyvezető igazgatója.

Lakatos István elmondta: a térség településein elsősorban a felszíni vízfolyásokból nyerik az ivóvizet, de a több napja tartó hőség miatt a patakok vize elapadt, emellett a fő vízbázist jelentő úgynevezett Nagypatak vízhozama is a negyedére csökkent.

A Zempléni Vízmű Kft. ügyvezető igazgatója hozzátette: a vízkorlátozás addig marad érvényben, amíg a patakok medrei újra megtelnek vízzel.

Lakatos István úgy vélte: ez esős időjárás esetén is legalább egy hét.

Címlapról ajánljuk

Moszkva: az oroszok nem érdekeltek karácsonyi vagy újévi tűzszünetben

Oroszország az ukrán válság hosszú távú rendezéséhez ragaszkodik, és nem érdekelt semmilyen fegyverszüneti megoldásban, beleértve az újévi és a karácsonyi fegyvernyugvást is – jelentette ki Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő csütörtökön sajtótájékoztatón Moszkvában.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×