Gógl Árpád, a nagyobbik ellenzéki párt szakpolitikusa úgy fogalmazott: az egészség érték, és nem áru, az egészség területe pedig nem piac, hanem szolgálat.
Hozzátette: szerkezeti, rendszerszerű változtatásra van szükség, azaz lakosságközeli rendszereket kell létrehozni az alapellátásban, például a védőnői, fogorvosi és háziorvosi területen, és a mentő-sürgősségi hálózatban is. Hangsúlyozta: olyan decentralizált sürgősségi kórházi, rendelőintézeti központokat kell létrehozni, amelyek biztonsággal szolgálják az egészségügyi ellátást.
Gógl Árpád azt mondta: a kormányzat által meghirdetett lépések és a valóság nem fedi egymást, mert az ígért határidőre nem érkeztek meg az új mentőhelikopterek és miközben egészségügyi költségvetés csökken, a kiadások nőnek.
Az MSZP-s Kökény Mihály szerint is szerkezetváltásra van szükség az egészségügyben. A nagyobbik kormánypárt képviselőjelöltje szerint ha nem pazarlóan használják fel a pénzt, a költségvetési keret elég az egészségügyi célok számára.
Kökény Mihály az InfoRádióban elmondta: a sürgősségi program és a dunántúli onkológiai központ kijelölése egyaránt a változtatást szolgálja.
Ezért állt le a Déli pályaudvar