Infostart.hu
eur:
383.17
usd:
328.75
bux:
108228.67
2025. december 8. hétfő Mária

Több tonna romlott baromfihúst foglaltak le Csepelen

Negyven-negyvenöt tonna lejárt szavatosságú baromfihúst foglaltak le a hatóságok Csepelen, egy illegális tároló és csomagoló üzemben. Az országos főállatorvos elmondta: a tárolót, amelyben korábban dísznövényeket mutattak be, állampolgári bejelentés alapján péntek este fedezte fel az Állategészségügyi és Élelmiszerellenőrző Szolgálat.

Süth Miklós hangsúlyozta: a helyszíni szemlén kiderült, hogy a tárolónak nincs engedélye. Hozzátette: megállapították, hogy a raktárban a csomagolás alapján Szlovákiából származó, romlott csirke- és pulykahús volt.

A főállatorvos elmondta: egyelőre nem lehet tudni, melyik cégé az illegális üzem, amelyet hatósági zár alá helyeztek. Azt mondta: a péntek óta átvizsgált üzletekben nem találtak a szlovák cégtől származó élelmiszert.

Kormos Endre, a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese azt mondta: a csepeli rendőrkapitányság elrendelte a nyomozást ismeretlen tettes ellen rossz minoségű termék forgalomba hozatalának előkészülete miatt.

Címlapról ajánljuk
Hack Péter az államfő akadályoztatásáról: a módosítással joghézagot orvosolnának, de komoly viták várhatók

Hack Péter az államfő akadályoztatásáról: a módosítással joghézagot orvosolnának, de komoly viták várhatók

Az Alaptörvény szerint a köztársasági elnök átmeneti akadályoztatását az államfő, a kormány vagy bármely országgyűlési képviselő kezdeményezésére az Országgyűlés állapíthatja meg egyszerű többséggel. A mostani javaslat alapján az Alkotmánybíróság nélkül nem lehetne így határozni. Hack Péter az InfoRádióban azt mondta, a javaslatban megfogalmazott megoldáshoz nem társul probléma, a vitákat az eltérő jogi megítélések erősíthetik fel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×