eur:
403.29
usd:
351.53
bux:
97594.7
2025. június 19. csütörtök Gyárfás
Vlagyimir Putyin orosz elnök beszédet mond az Oroszországba akkreditált nagykövetek megbízóleveleinek átadási ünnepségén a moszkvai Kremlben 2022. szeptember 20-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Kreml/Pool/Pavel Bednyakov

Így említette meg Vlagyimir Putyin a Wagner-vezért

Putyin részvétét fejezte ki és „tehetséges” embernek nevezte Prigozsint, aki „elkövetett néhány súlyos hibát az életben”.

Egy nap hallgatás után megtörte a csendet Vlagyimir Putyin orosz elnök és reagált volt szövetségese, Jevgenyij Prigozsin állítólagos halálhírére. Annak ellenére, hogy a Wagner zsoldoscég vezére júniusban lázadást szított, Putyin méltatta Prigozsint – bár sok kommentátor azzal vádolja, hogy bosszút állt rajta.

„Jevgenyij Prigozsint a 90-es évek eleje óta ismerem, komplikált élete volt” – mondta többek között a nem túl lesújtottnak tűnő orosz elnök az egykor „szakácsának” nevezett vállalkozó állítólagos halálhíréről.

Bár a 100%-os bizonyíték egyelőre még késik és Putyin sem adott konkrét megerősítést, szavai szerint ő már halottnak tartja a hírek szerint repülőgép-katasztrófában odaveszett Wagner-alapítót.

Putyin részvétét fejezte ki, „tehetséges” embernek nevezte Prigozsint, aki „elkövetett néhány súlyos hibát az életben”. Viszont eredményeket ért el magának és a közjónak, „amikor erre kértem – például az elmúlt hónapokban” – utalt arra, hogy Prigozsin zsoldosai vették be pusztító és véres harcok árán az ukrajnai Bahmut városát.

Az elnök még annyit tett hozzá, hogy „tájékoztatták a nyomozásról, amely mindenre kiterjedő lesz és végig viszik azt”.

Címlapról ajánljuk
Kemény János: Izrael joggal tartott attól, hogy Irán proxy szereplőkön keresztül vethetett volna be atomfegyvert

Kemény János: Izrael joggal tartott attól, hogy Irán proxy szereplőkön keresztül vethetett volna be atomfegyvert

A nukleáris nagyhatalmak elmozdultak a leszerelési trendtől, és a fegyverkezés felé haladnak a Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet jelentése szerint. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa az InfoRádióban elmondta, hogy a nukleáris fegyverkezés erősödése tapasztalható Kína és Oroszország részéről is. Kemény János szerint Izrael joggal tartott attól, hogy Irán proxy szereplőkön keresztül vethetett volna be atomfegyvert.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.19. csütörtök, 18:00
Szalai Máté
külpolitikai szakértő, a Clingendael Intézet kutatója
Borongós a hangulat a tőzsdéken, az iráni konfliktusra figyelnek a befektetők

Borongós a hangulat a tőzsdéken, az iráni konfliktusra figyelnek a befektetők

Izgalmas napokat élünk a tőzsdéken, hiszen az iráni-izraeli háború fejleményei is korbácsolják a kedélyeket, de az amerikai kamatpályával kapcsolatos várakozások is előtérbe kerültek, miután bár tegnap este szinten tartotta a kamatokat az amerikai jegybank, de a jegybankelnök Jerome Powell beszéde nem sok örömre adott okot - ez alapján ugyanis a kereskedelmi háború és a magasan ragadt bizonytalanság miatt a Fed alacsonyabb növekedéssel és magasabb inflációval számol. Viszont ma fontos makrogazdasági eseményre nem igazán lehet számítani ami befolyásolná a piaci szereplők hangulatát, esetleg az USA-ban érkező, új munkanélküli segélykérelmek száma lehet majd érdekes, hiszen már elkezdődött az emelkedés, ami a gazdaság lassulására utal és ennek jelei már a nem-mezőgazdasági álláshelyek számában is visszatükröződik. Ami pedig a konkrét mai elmozdulásokat illeti, Ázsiában rossz hangulatú kereskedést láthattunk, és Európában is esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×