eur:
411.2
usd:
392.6
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Carlos Ghosn, a Nissan és a Renault autógyártó vállalatok elnök-vezérigazgatója a Maszuko Oszamuval, a Mitsubishi Motors vezérigazgatójával tartott sajtótájékoztatón Tokióban 2016. október 20-án. A vezetők bejelentették, hogy a Nissan a Mitsubishi 34 százalékos tulajdonrészének felvásárlásával egyidejűleg Ghosn átveszi a Mitsubishi elnökletét, ugyanakkor továbbra is a Nissan elnöke marad. A Nissan vezetősége 2016. május 12-én hozta nyilvánosságra, hogy 34 százalékos részesedést vásárol a Mitsubishi Motors Corp. autógyárban 237 milliárd jen (603 milliárd forint) értékben.
Nyitókép: MTI/EPA/Majama Kimimasza

Szorul a hurok a Nissan-Renault exvezérének nyaka körül

Luxusházakat vásárolt a világ több pontján időközben menesztett főnökének a Nissan-Renault autógyártó cég. A japán közszolgálati tévé jelentése szerint az ingatlanok használatát semmilyen üzleti érv nem indokolta. Carlos Ghosnt hétfőn vették őrizetbe Japánban.

Újabb sikamlós adatok derülnek ki az először megmentőként istenített, majd hatalmasat bukott Nissan-Renault-vezér, Carlos Ghosn életéről.

A japán NHK közszolgálati tévé a Nissanra hivatkozva arról tudósított, hogy a Mitsubishivel szövetségben álló

megavállalat Rio de Janeiróban, Párizsban, Amszterdamban és Bejrútban is vásárolt luxusingatlanokat, és azokat Ghosn ingyen használhatta,

de a cégfőnök nem vallotta be a kedvezményt, ami bevétele részének számított. A világ legnagyobb autógyártójét irányító Ghosnt hétfőn a japán rendőrség vette őrizetbe, amiért közel

40 millió euróval alacsonyabbnak állította be 2011 és 2015 közötti fizetését

a tokiói tőzsdének küldött jelentésben.

Emellett már azzal is vádolják, hogy más vállalatvezetőknek szánt pénzek is nála landoltak. A hivatalos vád szerint megsértette a Pénzügyi Eszközök és Tőzsde törvényt.

A Nissan helyi vezetése szégyenkezve közölte, hogy felmentették a korábbi szupersztármenedzser-elnököt, aki az 1990-es években megmentette a csődtől a céget.

Vele együtt menesztették a szabálysértésekben érintett másik igazgatót, Greg Kellyt is.

Az ügy Franciaországban is hullámokat vetett, ahol Bruno Le Maire pénzügyminiszter követelte: mozdítsák el posztjáról Ghosnt. A Renault azonban ezt elutasította és meghagyta vezetőnek a szakembert, miközben a helyettesévé előlépett Thierry Bolloré viszi ideiglenesen az cég ügyeit.

Az Asahi Shimbun japán lap közben arról írt, hogy a brazil származású cégfőnök

elhallgatta, hogy 35,5 millió dolláros prémiumot is kapott,

ezért a japán ügyészség most kiterjesztheti a vizsgálatot, hogy a Nissan más kifizetéseket is elkendőzött-e.

Ha a japán bíróság bűnösnek találja, akkor

Ghosnt akár 10 év börtönre és közel 800 ezer eurós pénzbírságra ítélhetik.
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×