eur:
388.01
usd:
359.9
bux:
69016.26
2024. május 10. péntek Ármin, Pálma
Egyre türelmetlenebbek a németek

Egyre türelmetlenebbek a németek

Egyre kevesebb német látja szívesen az újonnan érkező menekülteket, és egyre többen sürgetik azt is, hogy a kormány uniós szinten is gondoskodjék a menekültek méltányos elosztásáról.

A németek 54 százaléka úgy véli, hogy hazája elérkezett teherbírásának végső határára és képtelen újabb migránsok befogadására.

Két évvel ezelőtt – mielőtt a kancellár szélesre tárta az ország kapuit a menekülők előtt – még alig 40 százaléka helyezkedett erre az álláspontra.

A Bertelsmann Alapítvány megbízásából a közelmúltban készített nagyszabású közvéleménykutatás azonban azt is kimutatta, hogy

a német válaszadók háromnegyed része elismeréssel tekint azokra a menekültekre, akik időközben állást vállaltak vagy tanulmányokba kezdtek.

Ezzel kapcsolatban a lakosság 88 százaléka szívesen látná, ha a hatóságok az eddiginél gyorsabban intéznék az újonnan érkezettek munkába állásának engedélyezését.

Egyre türelmetlenebbek a németek

Németországban a munkaengedély kiadása összefügg a menedékjog megadásával. A kérdés megítélésében igencsak komoly különbség mutatkozik az ország keleti és a nyugati felében élő lakosság között.

Míg az egykori NDK-ban élők alig 33 százaléka látja szívesen a hazájukból elüldözött személyek betelepítését, a nyugati tartományokban kétszer ennyien tartják helyesnek a menekültek befogadását.

A Bertelsmann Alapítvány felméréséből kitűnt az is, hogy a németek egyre szélesebb rétegei várják el a kormánytól az úgynevezett kvóta bevezetésének uniós szintű megvalósítását. A tavalyi 76-ról ez év elejére már 81 százalékra nőtt azoknak a válaszadóknak a száma, akik szerint Németország már megtette a tőle telhetőt és most a többieken a sor, hogy engedélyezzék a menekültek beutazását, ezért sürgeti a berlini kormányt, hasson oda, hogy az Európai Unió gondoskodjék a területére érkezett menekültek méltányos elosztásáról a tagállamok körében.

Az Európai Unió bírósága egy hónap múlva hirdet ítéletet Magyarország és Szlovákia keresetében,

amelyet a menedékkérők kötelező elosztását célzó uniós program ellen indított és amelyhez nemrég Lengyelország is csatlakozott. Németország, Belgium, Francia-, Görög-, Svéd-, és Olaszország, valamint Luxemburg a kvóta mellett szállt síkra.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Hszi Csin-ping: Kína támogatja Magyarországot, hogy nagyobb szerepet játsszon az EU-ban

Hszi Csin-ping: Kína támogatja Magyarországot, hogy nagyobb szerepet játsszon az EU-ban

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtök délután fogadta a Kínai Népköztársaság elnökét, Hszi Csin-pinget. A tárgyalások után az előzetes hírek szerint mintegy másfél tucat megállapodást írtak alá, majd sajtónyilatkozatot tett a két vezető. Orbán Viktor felsorolta az ágazatokat, amelyekben megállapodások jöttek létre. Hszi Csin-ping kiemelte: stratégiai partnerséget köt a két ország, amellyel arany útra terelik a kínai–magyar kapcsolatokat.

18 kínai-magyar megegyezés született - bejelentették a konkrétumokat

A külgazdasági és külügyminiszter számolt be azon fontosabb projektekről, amelyekkel kapcsolatban a kínai elnök és delegációjának budapesti tartózkodása idején megállapodást kötöttek. Reptéri gyorsvasút, olajvezeték, "szupergyors" határátkelőhely is létesül.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.10. péntek, 18:00
Such György a Magyar Jégkorong Szövetség elnöke
Erdély Csanád a magyar jégkorong-válogatott csapatkapitánya
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×