Infostart.hu
eur:
384.51
usd:
329
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Támogatja a német kormány az elektromos autók gyártását

Németországban az autóipar az export egyik legfontosabb pillére. A környezetbarát programok nemzetközi terjedésének hatására a berlini kormány egymilliárd eurót szán az elektromos autók gyártásának támogatására. Angela Merkel nemrég reményét fejezte ki, hogy 2020-ig már legalább egymillió elektromos jármű közlekedik majd az ország útjain.

Lapértesülések szerint a kutatás támogatásával, valamint az adóterhek csökkentésével akar a berlini kormány az elektromos árammal működő gépkocsik elterjedését segíteni.

A kancellár a környezetvédelem érdekében hozott intézkedésekkel kapcsolatban kijelentette: megvalósítható elképzelésnek tartja, hogy 2020-ban már legalább egymillió elektromos autó közlekedjen Németországban. Jól értesült források szerint Angela Merkel kormánya még ebben a hónapban dönt a fejlesztés támogatásáról.

A terv megvalósításában központi szerepet játszik majd az adókedvezmény, amellyel a piacon versenyképessé akarják tenni a környezetbarát autókat. Ezzel egy időben a kormány fontolóra vette több ezer elektromos autó beszerzését is.

Az árammal működő autók gyors terjedését azonban némileg gátolni fogja, hogy az atomerőművek fokozatos leállításával párhuzamosan drágul az áram. Azonban Berlinben is tisztában vannak azzal, hogy az idő sürget, mert a külföldi autóipar fokozódó kihívást jelent a német cégeknek a környezetbarát gépkocsik gyártásában.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×