eur:
411.07
usd:
393.94
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Az NNK által közreadott képen szkafandert viselő szakember dolgozik az NNK Nemzeti Biztonsági Laboratóriumában 2020. január 31-én. A Nemzeti Népegészségügyi Központban (NNK) található Közép-Európa egyetlen, közegészségügyi célból létrehozott, legmagasabb biológiai biztonsági szintű (BSL-4) laboratóriuma, a Nemzeti Biztonsági Laboratórium (NBL), ahol a legveszélyesebb, úgynevezett 3-as és 4-es kockázati  csoportba tartozó vírusokkal és baktériumokkal foglalkoznak.
Nyitókép: MTI/NNK

A koronavírus újabb rejtett tünetét fedezhették fel

Spanyol kutatók a koronavírus-fertőzés tünetei után kutatva a lábon találtak érdekes elváltozásokat.

A koronavírus-fertőzés tüneteinak nagy része – köhögés, láz, izomfájdalom – nem egyedi, lehet szó influenzáról vagy megfázásról is, ezért a kutatók olyan tüneteket keresnek, amelyek révén egyértelműen kiszűrhetők a koronavírus-pozitív betegek.

Spanyol orvosok pedig most egy újabb, érdekes jelét találták a fertőzésnek. Néhány fertőzött esetében apró sérüléseket figyeltek meg a betegek lábain. A tudósok szerint ezek a lilás színű léziók hasonlítanak a bárányhimlő vagy a kanyaró okozta kiütésekre, illetve a fagyási sérülésekre. A legtöbbször a lábujjakon jelennek meg, és nyom nélkül tűnnek el – írja a hvg.hu.

Ami igazán fontos lehet, hogy ezek a jelek azoknál a betegeknél jelentkeztek, akik megfertőződtek ugyan, de más tüneteket nem produkáltak, vagyis lényegében hordozók/fertőzők. A mostani felfedezés éppen ezért megkönnyítheti a szűrést végző orvosok dolgát. Egyelőre még csak kezdeti stádiumban van a felfedezés, de Európa több részén, számos fertőzött esetében megfigyelték már a hegeket a lábon.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Rég elfeledett területen kezdődött őrült fegyverkezési verseny – Oroszország csúnyán lehagyta a világot, a Nyugat pedig erőtlenül nézi

Rég elfeledett területen kezdődött őrült fegyverkezési verseny – Oroszország csúnyán lehagyta a világot, a Nyugat pedig erőtlenül nézi

A hidegháború során jelentek meg az első olyan tengeralattjárók, amelyek képesek voltak a mélytengeri, vagy tengerfenék-hadviselésre (SSW - Subsea and Seabed Warfare). A fejlesztésben természetesen az Egyesült Államok járt az élen, így a leghíresebb hadművelet, az Ivy Bells is hozzájuk kötődik. A hidegháborút követően az Egyesült Államok elveszítette az érdeklődését a terület iránt, míg Oroszország tanult a Szovjetunió hibájából. Az orosz-ukrán háború, és az ehhez kapcsolódó orosz, vagy orosznak vélt műveletek hívták fel a figyelmet ismét arra, hogy mekkora sebezhetőséget jelent a tenger alatt futó, időközben egyre inkább gyarapodó kritikus infrastruktúra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×