Infostart.hu
eur:
375.11
usd:
319.91
bux:
132888.2
2026. április 12. vasárnap Gyula
TOKYO, JAPAN - SEPTEMBER 04: Pramod Bhagat of Team India competes in the Badminton Mens Singles SL3 Final against Daniel Bethell of Team Great Britain on day 11 of the Tokyo 2020 Paralympic Games at Yoyogi National Stadium on September 04, 2021 in Tokyo, Japan. (Photo by Kiyoshi Ota/Getty Images)
Nyitókép: Kiyoshi Ota/Getty Images

Másfél éves eltiltást kapott a paralimpiai bajnok

Pramod Bhagat paralimpiai bajnok indiai tollaslabdázót doppingvétség miatt 18 hónapra eltiltották a versenyzéstől.

Fegyelmi büntetését a sportági világszövetség (BWF) jelentette be szerdán. A másfél évre szóló eltiltást azért kapta a 2021-es, tokiói paralimpia aranyérmese, mert 12 hónapon belül háromszor nem tett eleget az úgynevezett holléti kötelezettségének, vagyis a doppingellenőrök nem találták ott a megadott időben azon a helyszínen, ahol mintát kellett volna szolgáltatnia. Ez az előírások szerint doppingvétségnek minősül.

Pramod Bhagat, aki a paratollasozóknál négyszeres világbajnok férfi egyesben és kétszeres vb-aranyérmes férfi párosban, hiába fellebbezett a nemzetközi Sportdöntőbíróságnál, a CAS illetékesei megerősítették, hogy az indiai sportoló megsértette a BWF doppingellenes szabályzatát.

Eltiltása miatt nem indulhat a párizsi paralimpián, amelyet augusztus 28. és szeptember 8. között rendeznek meg.

Címlapról ajánljuk
Kétharmadnál a részvétel – itt vannak a legújabb adatok
ilyen még nem volt

Kétharmadnál a részvétel – itt vannak a legújabb adatok

A választásra jogosultak 66,01 százaléka, 4 968 713 szavazó járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson 15 óráig. Sosem volt még ilyen.

Több helyen komoly sorbanállás alakult ki, volt, ahol spanyolul beszélgettek a szavazók

Az országos átlagot meghaladó választói aktivitás és az átjelentkezők magas száma miatt jelentős várakozási idő alakult ki több szavazókörben. Budakalászon nemzetközi megfigyelők előtt rögzítettek adminisztrációs hibát, míg Budapest több kerületében a parkolás és a bejutás is nehézségekbe ütközik.
inforadio
ARÉNA
2026.04.13. hétfő, 18:00
Virág Andea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Kemény üzenetek jöttek a tárgyalások után: távozott az amerikai delegáció Iszlámábádból - Híreink az iráni háborúról vasárnap

Kemény üzenetek jöttek a tárgyalások után: távozott az amerikai delegáció Iszlámábádból - Híreink az iráni háborúról vasárnap

Megakadtak az amerikai-iráni béketárgyalások: a több mint húszórás iszlámábádi egyeztetés végül megállapodás nélkül zárult, az amerikai delegáció pedig vasárnap hajnalban el is hagyta a helyszínt. Washington szerint Teherán nem volt hajlandó egyértelmű kötelezettséget vállalni arra, hogy lemond az atomfegyver megszerzéséről, miközben Irán az amerikai követeléseket túlzónak nevezte. J. D. Vance közölte, hogy az Egyesült Államok egy „végső és legjobb ajánlatot” hátrahagyott, amelyre még várják az iráni választ. Közben újabb feszültséget keltett, hogy amerikai hadihajók haladtak át a Hormuzi-szoroson, illetve Washington megkezdte az aknamentesítés előkészítését, amit Teherán több ponton vitat. Benjamin Netanjahu eközben világossá tette: Izrael folytatja a harcot Iránnal és annak szövetségeseivel szemben. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború vasárnapi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×